Domov AKTUÁLNE > HOTline

SEZÓNA NA LABORCI SA PRAVDEPODOBNE SKONČILA PREDČASNE

Počas najväčších horúčav boli vodné bicykle a kajaky mimo prevádzkyPočas najväčších horúčav boli vodné bicykle a kajaky mimo prevádzkyHUMENNÉ - Správa rekreačných a športových zariadení Humenné otvorila 3. júla 2015 letnú sezónu na prevádzke rekreačnej oblasti Laborec. V tomto roku s novinkou, 1 a 2 miestnymi kajakmi, ktoré mali byť hlavným lákadlom Humenčanov, aby tu prišli oddychovať. Okrem nich boli k dispozícii vodné bicykle či plážové ležadlá. V posledných dňoch by ste však všetko toto na Laborci hľadali márne a zhoršeným počasím to rozhodne nebude.
Sezóna sa tu začala 3. júla a zdalo sa, že sa celkom pekne rozbieha. Denne si bicykle a kajaky vypožičiavalo niekoľko desiatok ľudí, plavčík tu bol od 13.00 do devätnástej. Časy dávnej slávy tejto rekreačnej zóny mesta sa zrejme nikdy nevrátia, svojich skalných však mala aj toto leto. Tí zostali nemilo prekvapení, keď od druhého augustového týždňa, kedy vrcholili tropické teploty, nábrežie Laborca osirelo úplne. Na ozname stálo, z prevádzkových dôvodov.

Od 3. júla do 19. augusta 2015 zaznamenali na RO Laborec za 31 dní prevádzky 1102 návštevníkov, plavidlá boli zapožičané celkom 503x.


Na sezónu boli pripravení
Zamestnanci Správy športových a rekreačných zariadení nielenže do tejto sezóny išli s novými kajakmi, ktorými chceli pritiahnuť viac návštevníkov, ale aj vynovili vyše 20 ročné bicykle.Vymenili kompletne dosky, lopatky, dostali nový náter. Popri chodníku osadili nové tabule "Kúpanie na vlastnú zodpovednosť", nad vodu zas také, ktorými vymedzili trasu, po ktorej môžu premávať vodné bicykle, aby to bolo bezpečné pre návštevníkov i službukonajúceho plavčíka. Počasie tiež vodným radovánkam prialo. Nábrežie je pokosené. Mohla to byť ukážková sezóna. Ostatné 2 týždne tu bicykle nepremávajú, RO Laborec je oficiálne mimo prevádzky. Ľudia sa pýtajú, prečo?


Všetko stojí a padá na ľuďoch
"Od začiatku minulého týždňa (10.8.) je plavčík, ktorý bol prijatý na RO Laborec, práceneschopný. Plavčík pre RO Laborec musí mať kvalifikáciu 2. stupňa "Striebro" - plavčík na otvorenú vodu. Je veľmi zložité na poslednú štvrtinu sezóny zohnať voľného plavčíka. Ešte tento týždeň je na vnútornom kúpalisku v Humennom odstávka, tzn. že vo vnútornom bazéne nebudeme potrebovať dohľad plavčíka a v prípade priaznivého počasia RO Laborec ešte tento týždeň otvoríme. Ďakujeme návštevníkom za porozumenie," vysvetlil Marek Cenko, poverený zastupovaním riaditeľa SRaŠZ Humenné v stredu.

Počas prvých dní práceneschopnosti momentálne ne-nahraditeľného plavčíka museli byť ďalší traja na vonkajšom kúpalisku, nakoľko práve toto zažívalo v horúcich dňoch najväčší nápor. "Snažíme sa prispôsobovať vzniknutej situácii, v pondelok, keď sme neotvorili letné kúpalisko, otvorili sme Laborec, ale neprišla tam ani noha," hovorí Cenko. Podľa jeho slov bolo majú pláne spustiť prevádzku aspoň počas víkendu a čo bude potom, ani sám netuší. Inzerát na plavčíka je však stále aktuálny, lebo ak by bolo v septembri dobré počasie, úspešne rozbehnutá a momentálne dočasne prerušená sezóna by sa mohla úspešne zavŕšiť. Či sa tak naozaj stane, dnes nikto nevie povedať.


MiMa
Foto : MiMa
Verzia pre tlač
20.08.2015Chystáte sa v lete na dovolenku?


  • áno, už sa na to teším (37%)
  • ešte neviem, rozhodnem sa podľa pandemickej situácie (20%)
  • nie, nebudem riskovať (43%)