Domov AKTUÁLNE > Krimi

Objasnený podvod s automobilovou diagnostikou a krádež 12 katalyzátorov

V auguste minulého roku došlo k podvodu, pri ktorom poškodenému mužovi vznikla škoda vo výške takmer 4.600,- Eur

Objasnený podvod s automobilovou diagnostikou a krádež 12 katalyzátorov

HUMENNÉ. Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Humennom na základe získanej dôkaznej situácie vzniesol obvinenie z uvedeného trestného činu 32 ročnému Matúšovi z okresu Levoča. Matúš v úmysle vylákať finančnú hotovosť a s cieľom obohatiť sa, telefonicky oslovil muža z obce Lackovce, pod zámienkou zakúpenia automobilových diagnostík. Dohoda znela, že z predaja diagnostík Lackovčanovi hneď požičané peniaze vráti. Dôverčivý muž mu teda postupne na dohodnutý účel poslal zo svojho bankového účtu sumy 340,- Eur , 430,- Eur, 2.100,- Eur, 1.500,- Eur i 200,- Eur.

Lackovčanovi sa zapožičané peniaze doposiaľ nevrátili, vznikla mu tak celková škoda vo výške 4.570,- Eur. Obvinený Matúš je stíhaný na slobode, no hrozí mu trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.

Krádež 12 katalyzátorov
Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Humennom vedie trestné stíhanie vo veci prečinu krádeže, bolo ukradnutých 12 katalyzátorov.

Stalo sa to v dobe od 06.03.2021 do 28.03.2021 v Humennom. Na Ul. Laboreckej zlodej ukradol katalyzátory zo štyroch motorových vozidiel, na Ul. Třebíčskej taktiež zo štyroch áut, na Ul. SNP boli takýmto spôsobom poškodené dve vozidlá a na Ul. Mierovej rovnako išlo o krádež z dvoch vozidiel. Poškodení majitelia škodu vyčíslili na celkovú hodnotu takmer 1.980,- Eur. Zlodejovi, či zlodejom v tomto prípade krádeže hrozí trest odňatia slobody na dva roky.

ZDROJ : KR PZ PREŠOV
FOTO : MiMa, ilustračnéVerzia pre tlač
31.03.2021Chystáte sa v lete na dovolenku?


  • áno, už sa na to teším (0%)
  • ešte neviem, rozhodnem sa podľa pandemickej situácie (50%)
  • nie, nebudem riskovať (50%)