Domov AKTUÁLNE > Krimi

Polícia upozorňuje! Nedajte sa oklamať!

V poslednom období podvodníci s úmyslom vylákať od seniorov celoživotné úspory, kontaktujú seniorov telefonicky v priebehu celého dňa

Polícia upozorňuje! Nedajte sa oklamať!

HUMENNÉ. V poslednom období podvodníci s úmyslom vylákať od seniorov celoživotné úspory, kontaktujú seniorov telefonicky v priebehu celého dňa. Do legiend zapojili aj pracovníkov Slovenskej pošty, kde sa páchateľ v telefonickom rozhovore najskôr predstaví ako zamestnanec Slovenskej pošty a opýta sa seniora, či má vydať z peňazí alebo rozmeniť, aby mu mohol vrátiť preplatok a následne ukončí hovor.

Vzápätí zavolá späť a predstaví sa ako pracovník kriminálnej polície a povie seniorovi, že je v nebezpečenstve a polícia ho spolu s jeho majetkom chce chrániť, preto má všetku svoju hotovosť, cennosti a zlaté šperky dať do tašky a následne vyhodiť von z okna alebo balkóna.

Vážení občania, hlavne seniori opätovne Vás preto vyzývame buďte veľmi obozretní a  ostražití, nepodliehajte nátlaku a rôznym emotívnym príbehom, ktorými sa podvodníci snažia získať Vašu dôveru a v konečnom dôsledku aj nemalé, často celoživotné úspory. Po takomto telefonáte okamžite zavolajte svojim rodinným príslušníkom alebo na políciu a overte si uvedenú skutočnosť.

V prípade podozrenia na akékoľvek podvodné konanie kontaktujte políciu na tel. č. 158.

ZDROJ : plk. Mgr. Marek Lukacko, riaditeľ okresného riaditeľstva PZ
FOTO : MiMa, ilustračnéVerzia pre tlač
16.08.2022Chystáte sa v lete na dovolenku?


  • áno, už sa na to teším (36%)
  • ešte neviem, rozhodnem sa podľa pandemickej situácie (19%)
  • nie, nebudem riskovať (44%)