Domov AKTUÁLNE > Kultúra

BRAŇOVI DEÁKOVI ŽIVOT CHUTÍ A VONIA

Miluje motorky, kone, dobré víno, Slovensko by za nič nevymenil a na označenie sexsymbol má alergiu :-)Miluje motorky, kone a dobré víno, Slovensko by nikdy za inú krajinu nevymenil, rád sa usmieva a na označenie sexsymbol má alergiu :-)HUMENNÉ – 18. júna sa vo Vihorlatskej knižnici stretol so svojimi fanúšičkami, aby im predstavil svoju knižnú prvotinu a prezradil aj niečo zo súkromia.


Len pred pár dňami v jednej z bratislavských reštaurácií pokrstili knižný debut známeho slovenského herca Braňa Deáka s názvom Chute a vône života. Novinku, ktorá čitateľom a čitateľkám prezrádza, ako chutí a vonia život obľúbenému divadelnému a seriálovému hercovi, uviedla do života Karin Haydu vajíčkom, ktoré rozbila o publikáciu.

V Humennom sa nič také nekonalo :-)... S Miriam Vojsovou sa Braňo rozprával o motorkách, koňoch, víne...s prítomnými dámami aj o kvalite slovenských seriálov :-)... Nechýbalo fotenie a autogramiáda, ale poďme pekne po poriadku.
"Jedlo má úžasnú schopnosť umožniť vám cestovať v čase. Stačí si privoňať k šošovicovej polievke a razom sa ocitnete doma na Vianoce. Alebo si niekde dáte lasagne a skôr, ako stihnete zraziť podpätky, budete opäť na letnej dovolenke," povedal herec a milovník dobrého jedla. 
Aj hnoj môže voňať :-)
"Ak chcete spoznať Braňa Deáka, kúpte si moju knihu. Keď hľadáte nové kulinárske vychytávky, tak si ju nekupujte, lebo nič také tam nenájdete. Všetko už predsa bolo vymyslené.", hovorí Braňo a zároveň dopĺňa, že "Chute a vône života" sú knihou o ňom samom a nie o varení. Je síce spracovaná netradične, pospájali sa v nej príbehy, recepty a nádherné fotografie, no rozhodne to nie je určené pre žiadnych kulinárov. Sú tam síce rýchle, chutné a ľahké recepty, no také, ktoré si robieva doma, lebo mu chutia, alebo sú z kuchyne jeho mamy.


 

Pri otázke, ako jemu vonia napr. domov, nezaváha ani na chvíľu :-)... "Noooooo... domov? Som chlapec z dediny a okrem toho sme mali doma zvieraciu farmu /vraj tam bolo až 700 zvierat/ a k tomu celkom prirodzene patrí vôňa hnoja :-) a keď vojdem dnu, tak je to mamina slepačia polievka." :-)


Variť začal už na "základke"
Boli to špagety so všeličím a palacinky. Hlavne, aby toho bolo veľa. Tieto dve jedlá si zvládol pripraviť sám už v detstve, aby odbremenil od varenia mamu. "Prežil som na tom celú základku.", hovorí populárny herec a bez mučenia priznáva, že dlho mu bolo v podstate jedno, čo konzumuje... Hlavne, aby mu to chutilo. S popularitou a novými úlohami prišiel stav, kedy si dáva pozor na to, čo zje, pretože sa snaží vyzerať dobre a každý prehrešok v jedálničku potom musí krvopotne vycvičiť.


"Granko s mliečkom a mamina bábovka.
To je vražedná kombinácia.
To si dávam často ja dnes."

(B. Deák)

 

"Kedysi bolo všetko lepšie. Teraz je všetko na prd.
Ani vajíčko už nie je také žlté ako kedysi."

(B. Deák)

   

V Amerike je všetko väčšie, slanšie, sladšie...
A potom oni tak aj vyzerajú."

(B. Deák)Mám rád víno.
Viem rozoznať, ktoré mi chutí a ktoré nechutí :-).
(B. Deák)O patriotizme a sexepíle
Seriálový architekt Daniel Kráľ /Druhý dych/, či lekárnik Braňo /Búrlivé víno/, v reálnom živote asi stále vysmiaty herec Braňo Deák na otázku, v ktorej krajine okrem Slovenska by vedel žiť, odpovedá jednoznačne, že v žiadnej. Vraj miluje Slovensko a je tu tak šťastný a zakorenený, že nikde inde by žiť nevedel a ani nechcel.


"Veľmi rád odtiaľto odchádzam, ale ešte radšej sa po pár dňoch vraciam."
(B. Deák)


Aaaaaa, čo hovorí na nálepku sexsymbolu?
"Viem, že sa ženám páčim! No, čo? Zabijem sa, že som pekný?", odpovedá s úsmevom, ale v podstate už aj rezignovane. Priznáva totiž, že na otázky tohto typu mu už došli odpovede a úprimne ich neznáša.
Divadlo miluje, seriály potrebuje
Debata sa točí aj okolo kvality slovenských seriálov a tu je Braňo kritický aj do vlastných radov. Priznáva, že niekedy sú dialógy preexponované, nereálne, dej sa zbytočne naťahuje, vyrábajú sa série, ktoré už divákov v podstate nudia, ale... "Faktom je to, že každý herec ten seriál potrebuje, pretože divadlo je veľmi zle zaplatené a keď sa nechceme ísť pásť... :-) a na druhej strane, veľa ľudí príde do divadla práve preto, že tam hrá jeho obľúbený herec/herečka zo seriálu. Takže, my seriály potrebujeme, lebo vďaka nim nás ľudia poznajú, niektorí milujú, obdivujú :-)... a to potom robí dobrú službu aj tej ozajstnej kultúre, ktorú do našich životov vnáša divadlo.", hovorí Braňo.


 


V Humennom nebol prvýkrát
Deák sa v Humennom priznal aj k tomu, aký je jeho vzťah k nášmu mestu. "Naposledy som tu bol pred 15-timi rokmi, na svadbe svojej sesternice. Mám tu aj strýka a tetu.", prezradil.  Práve k nim sa po skončení besedy ponáhľal na grilovačku, ale ešte predtým jedno spoločné foto :-)...MiMa
Foto : MiMa
Verzia pre tlač
19.06.2014Chystáte sa v lete na dovolenku?


  • áno, už sa na to teším (36%)
  • ešte neviem, rozhodnem sa podľa pandemickej situácie (19%)
  • nie, nebudem riskovať (44%)