Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

Aj Humenné už má vodnú hmlu

Svoj účel bude plniť každý deň v čase od 8:00 do 19:00 hodiny

Aj Humenné už má vodnú hmlu

HUMENNÉ. V čase, ked v našom meste a na celom Slovensku vládnu vysoké vonkajšie teploty, prišli Technické služby mesta Humenné s myšlienkou zabezpečiž občanom prechádzajúcim po pešej zóne aspoň najnutnejšie osvieženie.

"S ohľadom na naše technické možnosti a možnosti pripojenia na zdroj pitnej pitnej vody, určili sme miesto inštalacie tzv. vodnej hmly. Je umiestnená pri Fontáne lásky," povedal riaditeľ TS mesta Humenné Milan Kuruc.

Hmlová brána vytvára také malé čiastočky vody, že nič nezamokria, ale dokonale osviežia. Funguje na princípe rozprašovania  prúdu vody za pomoci špeciálnych nastaviteľných trysiek. Vďaka jemnému vodnému poprašku sa pocitová teplota zníži o cca 10 st. C.

"Aby sme sa vyhli nákupu drahého elektronického ovládača a vysokotlakého čerpadla, vymysleli sme a do činnosti uviedli podobné zariadenie s rovnakým účinkom a efektom, ako ponúka vysokotlaké čerpadlo," zdôraznil.

Od stredy (8.8.) je „brána s vodnou hmlou“ plne k dispozícii všetkým, ktorí sa potrebujú ochladiť a osviežiť. Svoj účel bude plniť každý deň v čase od 8:00 do 19:00 hodiny.

ZDROJ, FOTO : Milan Kuruc

Verzia pre tlač
08.08.2018Chystáte sa v lete na dovolenku?


  • áno, už sa na to teším (22%)
  • ešte neviem, rozhodnem sa podľa pandemickej situácie (22%)
  • nie, nebudem riskovať (56%)