Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

BLOKUJEME CIRKUS ALEŠ V HUMENNOM

Takýto odkaz posielajú aktivisti Humenčanom, ktorí sa chystajú na cirkusové predstavenieTakýto odkaz posielajú aktivisti Humenčanom, ktorí sa chystajú na cirkusové predstavenie
HUMENNÉ - Do mesta Humenné príde aj tento rok jeden z najkontroverznejších cirkusov súčasnosti Aleš. Cirkus, ktorého meno je spájané s mnohými protestami ochrancov zvierat ako aj samotnou verejnosťou. Ani tento rok si neušetril cestu na východné Slovensko. Príde, aby sa nás opätovne pokúsil presvedčiť o svojich kvalitách a porozumení so zvieratami.
Aktivita cirkusov z roka na rok slabne
V mnohých štátoch sú zakázané zábavy, pri ktorých je preukázané týranie divokých zvierat. Na Slovensku žiaľ, kvôli nedostatočnej legislatíve to nie je možné. Možné však napríklad je aj to, že mestský úrad vo svojom uznesení nemusí povoliť cirkusu so zvieratami vstup do mesta. Chátrajúce kultúrne podujatia malých miest, však miesto etického zmýšľania ponúknuť ľuďom skutočnú zábavu, sú častokrát posilňované práve takými to smutnými vystúpeniami. Klauni a artisti, ktorí by mali byť podstatou každého správneho cirkusového vystúpenia, sú v týchto prípadoch, len jeho doplnkom.

Chváliť sa zotročenými zvieratami uväznenými v klietkach, už ale dnes nie je v móde. Moderný človek netúži vidieť potulné koncentračné tábory pre zvieratá s klamlivými úsmevmi jeho pracovníkov. Deti sú mnohokrát vedené krajšími, dobrodružnejšími aktivitami a hrami a už v rannom veku dokážu rozpoznať strach a smútok.


Podporte nás!
Rozhodli sme sa podporiť iniciatívu našich priateľov z Humenného poukázať obyvateľom mesta nezmyselnosť návštevy takýchto zariadení. Cirkus so zvieratami do Humenného nepatrí! Cirkus so zvieratami nepatrí do žiadneho mesta!

V prvom rade prosíme rodičov, zvážte či je vhodné navštíviť takéto zariadenie so svojimi ratolesťami. Aj za akciovú cenu 6€,ktorou si cirkus Aleš zaumienil podmaniť širokú verejnosť sa to neoplatí. Skôr tento fakt vytvára dojem, že cirkusanti nevedia presvedčiť ľudí svojimi kúskami, ale naopak, hľadajú ekonomické možnosti, ako prilákať. To už so zábavou a etikou nemá vôbec nič spoločné.

Nájdite si v piatok 31. júla 2015 hodinku čas a príďte podporiť protestné stretnutie pred cirkusom Aleš v Humennom!

Pre viac informácií o mieste a čase si píšte na wafkolektiv@riseup.net.
Autor + foto : 
Wild and Free Kolektív

Verzia pre tlač
30.07.2015Chystáte sa v lete na dovolenku?


  • áno, už sa na to teším (36%)
  • ešte neviem, rozhodnem sa podľa pandemickej situácie (19%)
  • nie, nebudem riskovať (44%)