Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

Ema a Jakub: To boli najčastejšie mená novorodencov v humenskej nemocnici

Prvé dieťatko, ktoré prišlo v humenskej nemocnici na svet tento rok, je chlapček Dominik

Ema a Jakub: To boli najčastejšie mená novorodencov v humenskej nemocnici

HUMENNÉ. V Nemocnici Svet zdravia Humenné sa minulý rok narodilo 570 detí. V pôrodnici vlani prišlo na svet 276 chlapcov a 294 dievčat. Osem mamičiek sa tešilo z dvojičiek.

Najčastejšími menami, ktoré rodičia vybrali pre svoje novonarodené dievčatká, boli Ema, Hana a Sofia. U chlapcov dominovali mená Jakub, Samuel a Lukáš.

Prvé dieťatko, ktoré prišlo v humenskej nemocnici na svet tento rok, je chlapček Dominik. Narodil sa 1. januára o 11.45 hod. Po narodení malý Dominik vážil 2750 gramov a meral 46 centimetrov. Jeho mamička Anna má 29 rokov a pochádza z obce Košarovce. 

Nemocnica Svet zdravia Humenné poskytuje mamičkám aj možnosť absolvovať predpôrodnú prípravu, ktorú vlani využilo 32 mamičiek.

Humenská nemocnica ako prvá v sieti Svet zdravia v roku 2015 predstavila nový projekt pôrodnice novej generácie. Základom sú moderné pôrodné izby, ktoré nahrádzajú tradičné pôrodné sály. Mamičkám poskytujú väčšie súkromie pri pôrode i komfortné prostredie. V pôrodnej izbe strávia mamičky celý pôrod - od prvej pôrodnej fázy až po záverečnú popôrodnú fázu.

Minulý rok na oddelení šestonedelia zrekonštruovali dve nadštandardné izby. Ambíciou zdravotníckeho personálu je neustále prispievať ku komfortu rodičiek a zlepšovať pobyt pacientiek počas hospitalizácie. Naďalej preto chcú v nemocnici v rekonštrukciách pokračovať.
ZDROJ, FOTO : Bianka Krejčíová, PR špecialistka, ProCare, a.s., Svet zdravia, a.s.Verzia pre tlač
25.01.2023Chystáte sa v lete na dovolenku?


  • áno, už sa na to teším (36%)
  • ešte neviem, rozhodnem sa podľa pandemickej situácie (19%)
  • nie, nebudem riskovať (44%)