Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

Nová čistinka môže byť aj vo vašom meste

Lepšie raz vidieť ako len čítať, preto videovizualizáciu Lidl Čistinky môžete vidieť tu

Nová čistinka môže byť aj vo vašom meste

MICHALOVCE. Spoločnosť Lidl prichádza s novým projektom. Po ihriskách Žihadielko chce v slovenských mestách vybudovať zelené oddychové zóny. Lidl Čistinka je mestský park s veľkosťou 657 m2 a jeho súčasťou bude okrem pestrej zelene a rôznorodého mobiliáru aj detské ihrisko pre najmenších, posedenie s prístreškom, ohnisko, workoutové ihrisko, multifunkčné ihrisko či stôl
na stolný tenis.

Lepšie raz vidieť ako len čítať, preto videovizualizáciu Lidl Čistinky môžete vidieť tu: https://youtu.be/8DU84ewZ9uE

Chcete takýto priestor v Michalovciach? Môžete ho mať! Mesto Michalovce sa do súťaže prihlásilo, teraz je rad na verejnosti, na našich obyvateľoch, na každom jednom z nás. Mestá sú v súťaži rozdelené do piatich kategórií podľa počtu obyvateľov. Vedeli ste, že Komárno, ktoré je len o čosi menšie ako Michalovce, vyhralo v súťaži už trikrát? Ďalšie mestá, veľkosťou porovnateľné s naším, ktoré boli úspešné, sú napr. Nové Zámky, ihrisko vyhrali v r. 2019, alebo Levice, vyhrali v r. 2017. Dá sa to.

Michalovčania, priložme všetci ruku k dielu, teda vlastne prsty na klávesnicu či displej, a hlasujme, aby sa aj Michalovce dostali na mapu úspešných miest, v ktorých Lidl bezplatne postaví zelenú oddychovú zónu, Lidl Čistinku – mestský park jedna báseň. Na mape Lidl ihrísk je východné Slovensko, Košický kraj, zatiaľ takmer prázdne, ihriská stoja iba na sídliskách v Košiciach. Buďme mestom, ktoré to dokáže!


Za každých 20 eur nákupu v predajni Lidl dostane zákazník jednu hlasovaciu kartičku s unikátnym kódom, prostredníctvom ktorého odovzdá svoj hlas vybranému mestu. Zadávanie kódov a hlasovanie bude prebiehať na webovej stránke, ktorá bude spustená v budúcom týždni.

Máme na to 6 týždňov, súťaž trvá od 15. augusta do 25. septembra. Víťazné mestá budú môcť nový mestský park využívať už v lete 2023. Môže tomu tak byť aj v Michalovciach, a to konkrétne vo vnútrobloku ulíc Zvončeková a Fialková.

Lepšie raz hlasovať, ako sa len sťažovať, preto hlasujte tu: www.lidl.sk/cistinka

ZDROJ : MsÚ MICHALOVCE


Verzia pre tlač
24.08.2022Chystáte sa v lete na dovolenku?


  • áno, už sa na to teším (37%)
  • ešte neviem, rozhodnem sa podľa pandemickej situácie (20%)
  • nie, nebudem riskovať (43%)