Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

Pre pacientov michalovskej nemocnice darovali krv aj motorkári

Svoju krv prišlo ochotne darovať 42 darcov

Pre pacientov michalovskej nemocnice darovali krv aj motorkári

MICHALOVCE. Hematologicko-transfúziologické oddelenie Nemocnice Svet zdravia Michalovce v spolupráci so Slovenským červeným krížom zorganizovali mobilný odber krvi priamo na 19. ročníku Medzinárodného Motozrazu Sveta motocyklov na Zemplínskej Šírave.

Ten sa aj preto niesol v duchu súdržnosti a úprimnej snahe pomôcť. Svoju krv prišlo ochotne darovať 42 darcov, no kvôli obmedzeniam týkajúcich sa cestovania do zahraničia mohlo krv nakoniec darovať 25 ľudí. Celý tím hematologicko-transfúziologického oddelenia úprimne ďakuje každému darcovi, ktorý si našiel čas a prišiel darovať tú najvzácnejšiu tekutinu.

V prípade, že chcú záujemcovia darovať krv alebo plazmu, môžu tak urobiť v Darcovskom centre Nemocnice Svet zdravia Michalovce, ktoré sa nachádza v areáli nemocnice. V týchto letných mesiacoch je akútny nedostatok krvi, preto nemocnica uvíta každú pomoc a podporu vo forme darovania krvi, ktorá je nevyhnutná nielen pri operačných výkonoch, ale aj v rámci ďalších liečebných postupov. Všetky potrebné informácie darcovia nájdu na webe www.darujemkrv.sk alebo www.darujemplazmu.sk.

ZDROJ, FOTO : Bianka Krejčíová, PR špecialistka, ProCare, a.s., Svet zdravia, a.s.


Verzia pre tlač
23.08.2022Chystáte sa v lete na dovolenku?


  • áno, už sa na to teším (36%)
  • ešte neviem, rozhodnem sa podľa pandemickej situácie (19%)
  • nie, nebudem riskovať (44%)