Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

PREDŠKOLÁKOV Z MŠ TYRŠOVEJ VYPRAVILI DO ŽIVOTA

Je čas spoznať nových kamarátov, naučiť sa množstvo nových vecí, spoznať inú školuPomaly nám pribúdajú roky, vyrástli sme teraz máme šesť....HUMENNÉ - Vyrástli aj deti na MŠ Tyršová a tak nastal čas konca školského roka a pre predškolákov materských škôl to znamená opustiť pekné časy hier, radosti a mladších kamarátov zo škôlky.Je čas spoznať nových kamarátov, naučiť sa množstvo nových vecí, spoznať inú školu–základnú školu.

Školička je už primalá a tak sa predškoláci slávnostne rozlúčili s ostatnými, ktorí si na novú školskú tašku budú musieť ešte chvíľu počkať. V pondelok 29. júna si aj Materská škola Tyršová pripravila pekný rozlúčkový program pre všetkých mladších kamarátov zo škôlky. Predškoláci svojím vystúpením potešili aj deti zo špeciálnej triedy. Zároveň ukázali, že už nie sú maličkí a že sú pripravení na povinnosti, ktoré ich čakajú v základnej škole.Program bol naozaj pestrý. Deti recitovali básne, spievali piesne a na záver zatancovali tanček, ktorým vyzvali aj mladších kamarátov, aby sa pripojili k nim. Roztancovali tak celú škôlku, nielen deti, ale aj pani učiteľky sa pripojili a všetci spoločne vytvorili výbornú náladu.
Na záver ich triedne učiteľky slávnostne pasovali za školákov. Na pamiatku predškoláci dostali osvedčenia o ukončení predškolského vzdelávania, knihu a malý darček. Viacerým sa na tvárach objavili aj slzičky dojatia a smútku, ale stará známa pravda hovorí, že kde sa niečo končí, tam sa niečo nové začína.


S prianím, aby písmenká a číslice boli pre nich veľkí kamaráti, do školy chodili radi a v dobrom spomínali na materskú školu a pani učiteľky, sme sa rozlúčili. 


V mene celého kolektívu MŠ Tyršová prajeme našim predškolákom, aby im detský čarovný úsmev na rozžiarených tváričkách vydržal aj v budúcnosti, nech sa im v základnej škole páči a budú z nich usilovní žiaci, z ktorých budú mať radosť nielen pani učiteľky, ale hlavne rodičia.

Buďte šťastní :-)... a prajeme Vám v škole samé jedničky.Autor + foto : Mgr. Andrea Pankovčinová
Verzia pre tlač
01.07.2015Chystáte sa v lete na dovolenku?


  • áno, už sa na to teším (37%)
  • ešte neviem, rozhodnem sa podľa pandemickej situácie (20%)
  • nie, nebudem riskovať (43%)