Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

S MOTORKOU DO VLAKU

Vlaky ponúknu viac miesta aj lacnejšie cestovanie s bicyklomVylepšené cestovné poriadky, rozšírený nočný autovlak o prepravu motoriek, viac miesta v vlakoch a lacnejšie cestovanie s bicyklomBRATISLAVA  – Väčšia kapacita na prepravu bicyklov, zlacnenie cestovania pre ľudí denne kombinujúcich vlak a bicykel a možnosť prepravovať motocykle v špeciálnom nočnom autovlaku. To všetko sú úpravy Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) v rámci pravidelnej letnej zmeny cestovného poriadku platnej od 15. júna (zo soboty na nedeľu).
,,Pri zmenách sme zohľadnili pripomienky partnerov a ohlasy cestujúcich ako aj podnety na vylepšenie. Snažíme sa predovšetkým posilniť možnosť prepravy bicyklov počas letných prázdnin,“ doplnil Stanislav Kočí, riaditeľ sekcie marketingu Železničnej spoločnosti Slovensko.Bicyklisti sa potešia
Preto bude počas letnej sezóny do šiestich rýchlikoch na trase Bratislava – Žilina – Košice a späť radený ďalší vozeň so stojanmi na prepravu bicyklov. Kapacita prepravy bicyklov sa zvýši v každom vlaku o 9 miest. Pôvodne bol v týchto vlakoch radený jeden vozeň vhodný na prepravu bicyklov s kapacitou 5 alebo 9 miest, v súčasnosti sú to dva vozne.

Novozavedený týždenný a mesačný lístok pre bicykle zásadne zlacní dennú cestu do práce či do školy. Až doteraz si cestujúci museli kupovať lístok v cene 1,50 eura na každú jazdu. Po zmene to bude týždenný lístok za 4 eurá, mesačný za 8 eur na neobmedzený počet ciest na konkrétnu trasu. Ponuka bude platiť k časovému traťovému lístku (mesačníku, týždenníku) a žiackym traťovým lístkom.


Motorkári pozor!!!
Priaznivcov motoriek poteší možnosť prepravy motocykla v špeciálnom nočnom autovlaku v rýchliku 614/615 Zemplín z Bratislavy cez Žilinu do Humenného a späť. Cena za jednosmerný cestovný lístok pre vodiča a motocykel je 38 €, spiatočný lístok vyjde na 76 €.

Zdroj : Mgr. Jana Morháčová, Riaditeľka Odboru komunikácie ZSSK, a.s.
Foto : FB ZSSK, Marek KASA
Verzia pre tlač
16.06.2014Chystáte sa v lete na dovolenku?


  • áno, už sa na to teším (37%)
  • ešte neviem, rozhodnem sa podľa pandemickej situácie (20%)
  • nie, nebudem riskovať (43%)