Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

Takto budú jazdiť autobusy počas jarných prázdnin

Platné cestovné poriadky nájdu cestujúci na webovej stránke dopravcu v sekcii cestovné poriadky. V nich sú spoje premávajúce počas jednotlivých dní označené príslušnými symbolmi

Takto budú jazdiť autobusy počas jarných prázdnin

MICHALOVCE. V týždni od 6. do 10. marca 2023 budú autobusové spoje zabezpečované spoločnosťou ARRIVA Michalovce v Košickom kraji premávať ako v pracovný deň počas školských prázdnin. V cestovných poriadkoch o tom informujú značky uvedené pod číslom spoja.

Spoločnosť ARRIVA Michalovce zabezpečí prímestskú dopravu v okresoch Michalovce, Sobrance a Trebišov v Košickom kraji, ako aj mestskú dopravu v Trebišove počas jarných prázdnin v režime školských prázdnin tak, ako každý rok. Spoje, ktoré nepremávajú počas prázdnin, sú v cestovných poriadkoch označené značkou , zatiaľ čo značka označuje spoje, ktoré premávajú len cez školské prázdniny.

V sobotu 4. a 11. marca budú autobusy ARRIVA Michalovce premávať vo víkendovom režime ako počas akejkoľvek inej soboty v roku. V nedeľu 5. a 12. marca bude doprava na všetkých prímestských a mestských autobusových linkách ARRIVA Michalovce zabezpečená ako v nedeľu a štátom uznané sviatky. Platné cestovné poriadky nájdu cestujúci na webovej stránke dopravcu v sekcii cestovné poriadky. V nich sú spoje premávajúce počas jednotlivých dní označené príslušnými symbolmi.

„V období jarných prázdnin klesá záujem cestujúcich o niektoré spoje, pretože žiaci v tomto období necestujú do škôl. Prechod na prázdninový režim nám umožňuje pružne reagovať na túto zmenu úpravou frekvencie spojov a počtu autobusov na dotknutých linkách. Ide o jeden z mnohých spôsobov, ako dopravca vychádza v ústrety meniacim sa potrebám zákazníkov. Cestujúci vedia, že ide o dočasnú zmenu, s ktorou počítajú aj platné cestovné poriadky, a sú na ňu zvyknutí,“ zdôraznil Peter Stach, hovorca spoločností ARRIVA na
Slovensku.

ZDROJ, FOTO : Andrej Tomašec, Account Manager


Verzia pre tlač
28.02.2023Chystáte sa v lete na dovolenku?


  • áno, už sa na to teším (36%)
  • ešte neviem, rozhodnem sa podľa pandemickej situácie (19%)
  • nie, nebudem riskovať (44%)