Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

Trebišovská nemocnica otvorila nový urgentný príjem

Pribudol moderný crash room

Trebišovská nemocnica otvorila nový urgentný príjem

TREBIŠOV. Nemocnica Svet zdravia Trebišov sa o akútnych pacientov postará v úplne nových priestoroch, dnes totiž slávnostne otvorila moderný urgentný príjem. Komplexnú rekonštrukciu svojich priestorov spolufinancovala z eurofondov a na novom pracovisku vymenila aj prístrojové vybavenie či doplnila nové, napríklad pojazdný RTG prístroj s C ramenom. Na urgente pribudla aj resuscitačná miestnosť vybavená takmer ako plnohodnotná operačná sála a novinkou je zavedenie moderného triediacieho systému
pacientov, tzv. triáž. Celkové náklady na vybudovanie nového urgentu sa vyšplhali na takmer 982-tisíc eur s DPH.

„Našou ambíciou je neustále zvyšovať kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti a bezpečnosť pacienta a práve nový urgentný príjem je kľúčovým vo vzťahu k plneniu našich úloh. Nové priestory urgentu sme vytvárali od marca minulého roku do februára tohto roku, teda v náročnom pandemickom období.. O to viac sa tešíme, že sa nám to podarilo a dokázali sme zvládnuť viacero veľkých výziev,“ uviedol riaditeľ Nemocnice Svet zdravia Trebišov Juraj Bazár.

Pribudol moderný crash room
Na urgente vznikli nové priestranné vyšetrovne pre pacientov s internými, chirurgickými a traumatologickými ochoreniami, ktoré sa kompletne vybavili medicínskymi prístrojmi.

Pribudla i moderná resuscitačná miestnosť pre starostlivosť o pacientov v mimoriadne závažnom a život ohrozujúcom stave, tzv. crash room. Miestnosť je plne zariadená špičkovým prístrojovým vybavením podobným tomu, aký obsahuje štandardná operačná sála vrátane operačného stola a operačnej lampy. Na dvojnásobok sa tiež zvýšil počet expektačných lôžok, kde sú pacienti pod 24-hodinovým monitoringom. Aktuálne sú tak na urgentnom príjme štyri expektačné lôžka a jeden izolačný box.

Triáž pacientov
Súčasťou urgentného príjmu bude aj čakáreň s recepciou. Poradie ošetrenia pacientov bude pritom založené na modernom triediacom systéme, tzv. triáži. Pacienti budú zaradení do piatich skupín podľa naliehavosti ich zdravotného stavu a najvážnejšie prípady bude nemocnica riešiť okamžite.

ZDROJ, FOTO : Jana Fedáková, Komunikačný špecialista

Verzia pre tlač
14.06.2021Chystáte sa v lete na dovolenku?


  • áno, už sa na to teším (33%)
  • ešte neviem, rozhodnem sa podľa pandemickej situácie (17%)
  • nie, nebudem riskovať (50%)