Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

Tvorivé stretnutia so seniormi v Trebišove pokračujú

Väčšina seniorov sa s touto prácou stretáva prvýkrát v živote

Tvorivé stretnutia so seniormi v Trebišove pokračujú

TREBIŠOV. „Opäť po roku sme sa stretávame so seniormi v rôznych zariadeniach, aby sme spoločne strávili
príjemné chvíle pri výrobe keramiky“, uviedla Katarína Smiková, riaditeľa občianskeho združenia ANNOGALLERY.

Tvorivé stretnutia prebiehajú vrámci projektu "Tvorivé dielne s hlinou pre seniorov 9", do ktorého sa zapojili aj členovia Denného stacionára v Bajanoch, v okrese Michalovce a Denného stacionára ZOS Anna – Mária n.o. v Sobranciach.

Ako napovedá samotný názov, v tomto roku je to už deviaty ročník a zúčastňuje sa ho 5 zariadení pre seniorov z rôznych miest Prešovského a Košického kraja. Okrem Michaloviec a Sobraniec sú to domov dôchodcov a domov sociálnych služieb v Sečovciach, zariadenia pre seniorov v Spišskom Štvrtku a v Spišskej Sobote v okrese Poprad.

„Tieto stretnutia majú vždy veľký ohlas a sme radi, že v nich môžeme pokračovať. Materiál a pomôcky
prinesieme, stačí už len chuť, troška angažovanosti a výsledkom je nielen potešenie z vlastných výrobkov, ale i oddych a relax,“ povedal odborný lektor a keramikár Peter Smik.

S každou skupinou sa umelec stretol dvakrát, tak to bolo aj v Bajanoch a Sobranciach. Najskôr seniori modelovali z mäkkej hliny adventné venčeky a iné výrobky, ktoré potom zdobili a glazovali. Zakaždým výrobky putovali do keramickej pece, aby sa vypálili.

Väčšina seniorov sa s touto prácou stretáva prvýkrát v živote. Organizátori však s tým už majú skúsenosti a prácu prispôsobili tak, aby všetky výrobné techniky boli zvládnuteľné a aby účastníkov motivovali k ďalším aktivitám.

Projekt tvorivých dielní realizuje združenie ANNOGALLERY s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR a jeho poslaním je sprístupnenie a rozvíjanie kultúrnych aktivít seniorov.

ZDROJ, FOTO : ANNOGALLERY, Ing. Katarína Smiková, riaditeľka


Verzia pre tlač
12.10.2018Chystáte sa v lete na dovolenku?


  • áno, už sa na to teším (37%)
  • ešte neviem, rozhodnem sa podľa pandemickej situácie (20%)
  • nie, nebudem riskovať (43%)