Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

V kaštieli sprevádzali rozprávkovo

Už sa ho zúčastnilo 866 detí z okresov Humenné, Medzilaborce a Snina

V kaštieli sprevádzali rozprávkovo

HUMENNÉ. Vihorlatské múzeum si pre najmenších návštevníkov pripravilo zážitkové sprevádzanie v priestoroch umelecko-historickej expozície s názvom Rozprávkové sprevádzanie v kaštieli. Cieľom tematického sprevádzania v kaštieli bolo hravou formou priblížiť deťom materských škôl a žiakom prvého stupňa základných škôl nielen každodenný život na šľachtickom dvore, ale aj to, ako funguje typické múzeum s historickou expozíciou.

Detskí návštevníci sa mohli oboznámiť so šľachtickými rodmi z humenského kaštieľa a ich erbmi, prostredníctvom dobových fotografii porovnávali premeny interiéru kaštieľa v čase a zároveň mali možnosť preskúmať čomu sa venovala šľachta, aká bola pracovná náplň šľachtica a šľachtičnej a ako trávili svoj voľný čas. Súčasťou tematickej prehliadky v dámskych komnatách kaštieľa bolo aj stretnutie sa so skutočnou princeznou.

Škôlky a školy prejavili o podujatie výrazný záujem a v termíne od 04.04.2022 do 30.06.2022 sa ho tak zúčastnilo celkovo 866 detí z okresov Humenné, Medzilaborce a Snina.
ZDROJ, FOTO : Mgr. Martina Ľoncová, Vihorlatské múzeum v Humennom


Verzia pre tlač
07.07.2022Chystáte sa v lete na dovolenku?


  • áno, už sa na to teším (37%)
  • ešte neviem, rozhodnem sa podľa pandemickej situácie (20%)
  • nie, nebudem riskovať (43%)