Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

V Trebišove ocenili učiteľov, mali svoj sviatok

Učitelia formujú detskú dušu, učia spoznávať svet a vedieť sa v ňom orientovať, rozvíjajú myslenie, umelecké i fyzické schopnosti, osobité talenty detí a spolu s ostatnými primárnymi skupinami finalizujú hodnotovú orientáciu, pomáhajú dotvoriť charakter, svedomie a morálku

V Trebišove ocenili učiteľov, mali svoj sviatok

TREBIŠOV. V apríli 2018 Mesto Trebišov zorganizovalo spoločenské stretnutie pri príležitosti Dňa učiteľov v divadelnej sále Mestského kultúrneho strediska v Trebišove.

Deň učiteľov je sviatok, ktorým sa pripomína významné postavenie tohto povolania v spoločnosti a oceňuje sa práca všetkých pedagogických pracovníkov, ale i všetkých zamestnancov školstva.

Učitelia formujú detskú dušu, učia spoznávať svet a vedieť sa v ňom orientovať, rozvíjajú myslenie, umelecké i fyzické schopnosti, osobité talenty detí a spolu s ostatnými primárnymi skupinami finalizujú hodnotovú orientáciu, pomáhajú dotvoriť charakter, svedomie a morálku.

Práve tento deň dáva príležitosť žiakom a verejnosti na to, aby otvorene prejavili voči nim svoju úctu a poďakovanie. V úvode programu sa predstavili žiaci Základnej umeleckej školy v Trebišove pekným hudobným vystúpením. „Pozvaným hosťom a pedagógom sa následne prihovoril primátor mesta PhDr. Marek Čižmár, ktorý im vyjadril poďakovanie za ich zodpovedný prístup k práci a ocenil ich nezastupiteľnú úlohu v dnešnej spoločnosti. Mesto Trebišov sa rozhodlo v tomto roku oceniť jedenástich pedagógov za oddanú prácu a lásku, ktorú dennodenne rozdávajú deťom“ uviedla Martina Mištaničová, hovorkyňa mesta Trebišov.

Sú to: Dana Berincová
Jaroslava Drábová
Ján Hudák
Mgr. Iveta Kavuľová
Magdaléna Lešová
Bc. Mária Poľáková
Mgr. Gabriela Savková
Mgr. Darina Varhoľová
Jozef Vasiľ
RNDr. Zlatica Ujhelyiová
Mgr. Milena Zajoncová


Pred odovzdávaním ďakovných listov si účastníci slávnostného stretnutia pozreli krátke videozáznamy o ocenených učiteľoch, na ktorých videli, ako počas vyučovacieho procesu pracujú so žiakmi. Všetci pedagógovia sa následne presunuli do estrádnej sály Mestského kultúrneho strediska v Trebišove, kde bola pre nich pripravená slávnostná recepcia.AUTOR, FOTO : Mgr. Martina MIŠTANIČOVÁ, hovorkyňa mesta


Verzia pre tlač
19.04.2018Chystáte sa v lete na dovolenku?


  • áno, už sa na to teším (37%)
  • ešte neviem, rozhodnem sa podľa pandemickej situácie (20%)
  • nie, nebudem riskovať (43%)