Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

Vo vranovskej nemocnici si uctili lekárov za ich náročnú prácu

Deň lekárov si pripomínali v celej sieti nemocníc Svet zdravia a polikliník ProCare

Vo vranovskej nemocnici si uctili lekárov za ich náročnú prácu

VRANOV N/TOPĽOU. V Nemocnici Svet zdravia Vranov nad Topľou si dnes pripomenuli Deň lekárov a vedenie im pri tejto príležitosti poďakovalo za ich každodennú náročnú prácu.

Vo vranovskej nemocnici aktuálne pôsobí vyše stovka lekárov, pre ktorých vedenie pripravilo malý darček. Na jednotlivé oddelenia nemocnica doručila lekárom občerstvenie v podobe ovocia a koláčikov z nemocničnej kuchyne.

Pri príležitosti tohto sviatku dnes tiež nemocnica ocenila päť lekárok a lekárov, ktorí v období posledného roka (od 1.4.2020 do 30.3.2021) dosiahli v nemocnici okrúhle pracovné jubileum. Na malom stretnutí im aj primárom jednotlivých oddelení a lekárom ambulancií nemocnice poďakoval riaditeľ Eugen Lešo.

Medzi ocenenými lekármi sú:

MUDR. Martin Mičej (gynekologicko-pôrodnícke oddelenie)

MUDr. Drahomír Duchoň (hematologicko-transfúziologické oddelenie)

MUDr. Tatiana Schneiderová (dermatovenerologická ambulancia)

MUDr. Viliam Pinter (oddelenie všeobecnej a úrazovej chirurgie)

MUDr. Beáta Pacanová (hematologicko-transfúziologické oddelenie)

Poslední dvaja pôsobia v nemocnici už viac ako 40 rokov, ostatní oslávili 20- až 35-ročné pracovné jubileum. Nemocnica im veľmi pekne ďakuje za ich dlhodobú a neúnavnú starostlivosť o pacientov.

Deň lekárov si pripomínali v celej sieti nemocníc Svet zdravia a polikliník ProCare. Celkovo ocenili 123 lekárov v 27 entitách vrátane troch lekárov Pracovnej zdravotnej služby. Najviac ocenených bolo medzi lekármi pôsobiacimi v sieti vyše 40 rokov. V ProCare a Svet zdravia však pracuje aj šesť lekárov, ktorí sa starajú v nemocnici o pacientov už viac ako 50 rokov!


V sieti ProCare a Svet zdravia si pri príležitosti Dňa lekárov pripomenuli aj významné lekárske osobnosti, po ktorých sú pomenované niektoré nemocnice siete. Tento rok sa rozhodli pripomenúť si prvých troch z nich, aby ich medicínsky odkaz mohol inšpirovať aj súčasné generácie lekárov – MUDr. Andreja Leňa z humenskej nemocnice, MUDr. Štefana Kukuru z michalovskej nemocnice a MUDr. Eugena Gressnera z topoľčianskej nemocnice.

ZDROJ, FOTO : Jana Fedáková, komunikačná špecialistka, sieť nemocníc Svet zdravia a polikliník ProCare


Verzia pre tlač
31.03.2021Chystáte sa v lete na dovolenku?


  • áno, už sa na to teším (0%)
  • ešte neviem, rozhodnem sa podľa pandemickej situácie (50%)
  • nie, nebudem riskovať (50%)