Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

Zrekonštruovali cesty v okrese Bardejov a Medzilaborce

PSK na to vyčlenil takmer 480-tisíc eur

Zrekonštruovali cesty v okrese Bardejov a Medzilaborce

PREŠOV. Prešovská samospráva pokračuje v modernizáciách a rekonštrukciách ciest. Len nedávno opravila ďalšie úseky na severovýchode Slovenska.

Ďalšie zrekonštruované úseky ciest v Prešovskom samosprávnom kraji (PSK) boli slávnostne odovzdané do užívania verejnosti. Uplynulé dni sa tak stalo na úseku Habura – Čertižné (okres Medzilaborce) a Osikov – Bartošovce (okres Bardejov).

Na ceste II. triedy Habura – Čertižné bol opravený úsek v dĺžke 1466 m, kde sa zhotovila nová obrusná vrstva vozovky, spevnili sa krajnice, osadili sa nové cestné smerové stĺpiky a zrealizovalo sa nové vodorovné dopravné značenie. Na rekonštrukciu kraj vynaložil 240-tisíc eur.

Zhruba 237-tisíc eur dosiahli celkové náklady rekonštrukčných prác na ceste III. triedy Osikov – Bartošovce, kde sa opravil úsek v dĺžke 2,48 km. Stavebné práce zahŕňali frézovanie a očistenie vozovky, realizáciu výškovej úpravy kanalizačných poklopov, zriadenie rúrového priepustu, zhotovenie vyrovnania krytov vozovky asfaltovým betónom i pokládku novej obrusnej vrstvy vozovky z asfaltového betónu. Okrem toho sa zrealizovalo vodorovné dopravné značenie.


ZDROJ, FOTO : po-kraj.skVerzia pre tlač
15.07.2022Chystáte sa v lete na dovolenku?


  • áno, už sa na to teším (37%)
  • ešte neviem, rozhodnem sa podľa pandemickej situácie (20%)
  • nie, nebudem riskovať (43%)