Domov AKTUÁLNE > Šport

Mladšie žiačky a mladší žiaci potešili získanými medailami

Majstrovstvá kraja mladších žiakov a najmladších žiakov v atletike sa konali v Michalovciach

Mladšie žiačky a mladší žiaci potešili  získanými medailami

HUMENNÉ. Svoj šampionát na východe majú už za sebou aj mladší a najmladší žiaci zo ZŠ Hrnčiarska, pretekajúci za 1. Atletický klub Humenné. Krásne počasie, veľký počet pretekárov a sedem medailí do našej zbierky potešil.

Ondrej Vrábeľ v najmladších žiakoch po víťazstve v rozbehu zvíťazil aj vo finále časom 9,28 s. Súperom nedal šancu. Zvíťazil aj v skoku do diaľky výkonom 397 cm, aj keď osobák má už za štyri metre. V hode kriketovou loptičkou našiel premožiteľa a výkonom 35,17 m skončil na druhom mieste.

Michaela Ivančová v behu na 600m nenašla premožiteľku a zvíťazila časom 1:56,59 v behuna 150 m skončila na druhom mieste časom 23,69 s. Za Michaelou na 600m skončila Natália Bobaľová časom 2:00,46. Natálke chýbali sily po druhom mieste na 600m a v skoku do diaľky jej ušla medaila o dva centimetre, čím tesne skončila na štvrtom mieste výkonom 365 cm. Mladšie žiačky a mladší žiaci nás potešili so získanými medailami.

Matúš Mačoško ako mladší žiak sa predstavil v skoku do výška a v behu na 150m.

V skoku do výšky skončil na piatom mieste výkonom 135 cm a po víťazstve v rozbehu na 150m skončil celkovo na 8.mieste časom 22,53 s.

Róber Haburaj bol prvýkrát na veľkých pretekoch a to sa prejavilo aj na jeho výkonoch. Na tréningu vrhá a hádže omnoho viac, preteky sú preteky. Robo musí dozrieť a viac pretekať a bude to dobré. Vo vrhu guľou skončil na 6. mieste výkonom 7,89. V hode kriketovou loptičkou zaostal za svojím maximom skoro o desať metrov a to stačilo s výkonom 35,71 m až na 10. miesto.

Prvé veľké preteky absolvovali aj ďalší naši pretekári: Viktória Jakubová, Karolína Kožišková, Patrik Mačoško, Alex Taňkoš a Zuzka Haburajová. Sú ešte najmladší vo svojich kategóriách a čas ukáže či na to majú byť lepší, alebo sa uspokoja s priemerom.

AUTOR, FOTO : MAREK LUČKA, tréner  Verzia pre tlač