Domov AKTUÁLNE > Z okolia

ĽADOBORCI POMOHLI

Matúš Špitalik medzi ĽadoBorcami zorganizoval finančnú zbierku pre Nikolu GlodovskúMatúš Špitalik medzi ĽadoBorcami zorganizoval finančnú zbierku pre Nikolu Glodovskú


SNINA - Občianske združenie ĽADOBORCI SNINA na verejnosti pôsobia necelé dva roky. Tvorí ho osemnásť členov rôznych profesii. Sú tam lekári, štátniy zamestnanci, podnikatelia, ale aj študenti a iní.Stretávajú sa pravidelne raz do týždňa v sobotu o pol jedenástej na  BIO kúpalisku na Sninských rybníkoch, kde privítajú každého nadšenca otužovania. Otužovaním svojho tela bojujú proti rôznym chorobám. Posledné kúpanie bolo na Jozefa. 


Ich člen Matúš Špitalik medzi ĽadoBorcami zorganizoval finančnú zbierku pre Nikolu Glodovskú, ktorá je telesne postihnutá a potrebuje pomoc. Nikolkiným snom, ale aj jej rodičov je zúčastniť sa na rehabilitačnom pobyte v ADELI MEDIKAL CENTER v Piešťanoch, kde ponúkajú intenzívnu liečbu, ale náklady sú veľmi vysoké a pre rodinu nemožné. 

Preto sa finančné prostriedky snažia získať rôznymi spôsobmi, len aby pomohli svojej milovanej dcére. Už štyri roky Nikolka navštevuje hipoterapiu  a to liečbu s koňmi, čo má dobrý vplyv na psychiku a fyzický pomáha k uvoľňovaniu svalov. V minulých dňoch dostalo Animoterapeticko - jazdecké centrum v Snine, ktoré Nikolka navštevuje dostalo od mesta trojmesačnú výpovednú lehotu bez toho, aby bol uvedený dôvod. Bude to utrpenie pre telesne postihnutých ľudí, najmä deti. Toto centrum využívajú ľudia zo Sniny a širokého okolia, ktoré supluje služby zdravotníctva. Aj takým humánnym činnom chceli členovia občianskeho združenia Ľadoborci v Snine postihnutej Nikolke.


     
       
                                                                                                                    AUTOR + FOTO : PA
Verzia pre tlač
23.03.2016Chystáte sa v lete na dovolenku?


  • áno, už sa na to teším (37%)
  • ešte neviem, rozhodnem sa podľa pandemickej situácie (20%)
  • nie, nebudem riskovať (43%)