Domov AKTUÁLNE > Z okolia

LETNÁ SEZÓNA 2016 NA ZEMPLÍNSKEJ ŠÍRAVE V RETRO ŠTÝLE

Veľkolepé otvorenie sa uskutoční 19. júna na stredisku Kamenec


Súčasťou aktivít bude zriadenie retro múzea - IZBA DOVOLENKÁROV
MICHALOVCE - Zemplínska oblastná organizácia cestovného ruchu, ktorá združuje mestá, obce a podnikateľské subjekty v regióne dolný Zemplín, pripravuje RETRO NA ŠÍRAVE.


Letná turistická sezóna sa blíži. Veľkolepé otvorenie sa uskutoční 19. júna na stredisku Kamenec. Odomknutie vôd Zemplínskej šíravy na všetky štyri svetové strany má svoju dlhodobú tradíciu. Tento rok to bude už 50. ročník, kedy členovia ZOOCR v spolupráci s MDVaRR SR, KOCR Košický kraj, KSK, SACR v súvislosti s otvorením sezóny pripravili pre domácich a zahraničných návštevníkov bohatý kultúrny program, spojený so spoločenskými a kultúrnymi aktivitami, širokou škálou vystúpení známych tvárí kultúrneho a hudobného sveta.


Celá letná turistická sezóna sa bude niesť v retro štýle. Nebudú chýbať už tradičné letné akcie, avšak obce Vinné, Kaluža a Klokočov pripravili pre návštevníkov Zemplínskej šíravy aj niekoľko noviniek. Všetky budú zamerané na spomienkový turizmus, s cieľom zažiť tzv.Déja vu. "Retro aktivitami chceme opäť pozvať návštevníkov na Zemplínsku šíravu, pripomenúť jej niekdajšiu slávu a nadregionálne postavenie," povedal Ján Ďurovčík, výkonný riaditeľ Zemplínskej oblastnej organizácie cestovného ruchu.

Súčasťou aktivít bude zriadenie retro múzea RETRO IZBA DOVOLENKÁROV na stredisku Hôrka, kde už teraz môžu záujemcovia prispieť darovaním alebo bezplatným požičaním retro dovolenkových predmetov, ktoré patrili v minulosti do dovolenkovej výbavy každého návštevníka „slovenského mora“. Múzeum bude otvorené každoročne počas leta.

Členovia ZOOCR navrhli, aby aj kvetinová výzdoba dominovala ako v minulosti, keď kraľoval červený muškát, ktorý nechýbal na žiadnom okne. Ďalšou aktivitou, ktorá je určená pre všetkých majiteľov akejkoľvek nehnuteľnosti na Zemplínskej šírave, je pripravená súťaž LETO S ČERVENÝM MUŠKÁTOM o najkrajšiu kvetinovú výzdobu, ktorou majú prispieť k skrášleniu Zemplínskej šíravy. Tri najkrajšie výsadby červených muškátov získajú finančné odmeny.

Otvorenie letnej turistickej sezóny patrí k dôležitým podujatiam v destinácii dolný Zemplín, ktoré podporuje rozvoj cestovného ruchu. Zemplínska oblastná organizácia
cestovného ruchu si uvedomuje, že rok 2016 je výzvou pre ďalšie inovácie v cestovnom ruchu, nové atraktivity, podujatia, keďže tento rok si naše „slovenské more“ pripomenie 50 rokov turizmu na Zemplínskej šírave.

"Celá letná turistická sezóna sa bude niesť v RETRO štýle pripravovaných podujatí. Návštevníci sa už teraz môžu tešiť na leto, čaká ich množstvo zaujímavých a
exkluzívnych prekvapení. Nechajte sa zlákať retro atmosférou, objavte miesto relaxu, zažite retro príbehy polstoročnej Šíravy. Tešíme sa na Vašu návštevu,"
uzavrel Ďurovčík.


MiMa
FOTO : MiMa
Verzia pre tlač
06.06.2016Chystáte sa v lete na dovolenku?


  • áno, už sa na to teším (36%)
  • ešte neviem, rozhodnem sa podľa pandemickej situácie (19%)
  • nie, nebudem riskovať (44%)