Domov AKTUÁLNE > Z okolia

PREŠOVSKÍ KADERNÍCI SI Z PRAHY PRINIESLI 3 SOŠKY

V Prešove majú kadernícky objav roka i najlepší dámsky komerčný účesV Prešove majú kadernícky objav roka i najlepší dámsky komerčný účesPRAHA/PREŠOV - Prešovskí kaderníci zo Salónu Igor Sedlák dosiahli historický úspech. Z najprestížnejšej a najrešpektovanejšej súťaže kaderníkov na Slovensku a v Česku si odniesli tri sošky. Na galavečere 14. ročníka Czech & Slovak Hairdressing Awards 16. apríla v Prahe ukázali, že východniari dokážu svojou prácou suverénne konkurovať zvučným kaderníckym menám.Igor Sedlák sa stal víťazom v kategórii Dámsky komerčný účes Slovensko a tiež v kategórii Cena tlače Slovensko. Prešovský kaderník mal pritom až neuveriteľných šesť nominácií – najviac spomedzi všetkých účastníkov. Nominovaný bol aj v kategórii pánsky komerčný účes, kde sa ocitol ako jediný Slovák medzi pražskými kaderníkmi. V kategórii Cena tlače patrili Igorovi až dve nominácie a nomináciu mal aj v najdôležitejšej kategórii Kaderník roka.


Mimoriadne úspešne mu sekundovala aj mladučká Mária Karabinošová z jeho salónu. Ani nie 21 ­ročná kaderníčka sa stala víťazkou v kategórii Objav roka v Česku a na Slovensku, kde bola jedinou nominovanou Slovenkou. Zároveň bola nominovaná aj v kategórii Cena verejnosti Slovensko. V rámci Slovenska je to historický úspech v počte získaných sošiek a nominácií, čo sa týka východného Slovenska, tak je to historický okamžik pre kadernícky svet.

Ocenenia oboch kaderníkov sú v kaderníckej brandži mimoriadnym úspechom. V silnej konkurencii tejto súťaže je totiž úspechom nielen zvíťaziť, ale vôbec dostať sa medzi nominovaných. Igor sa už súťaže zúčastnil – v roku 2013, kedy získal nomináciu na dámsky komerčný účes za Slovensko a nomináciu na najprestížnejšiu kategóriu kaderníka roka.

V tomto roku bolo v súťaži nominovaných spolu 38 českých a slovenských kaderníkov, pričom ceny sa udeľovali v 13­tich kategóriách. Okrem toho bola udelená hlavná cena Kaderník roka, ktorú si odniesla
Misha Čadková z Prahy.

Dnes 31 ­ročný Igor Sedlák si svoj salón v Prešove otvoril v roku 2006. Jeho cesta za úspechom bola poriadne tŕnistá. Aby si mohol otvoriť kadernícky salón, musel si peniaze na to zarobiť vo Veľkej Británii. Po vystriedaní viacerých priestorov a mnohých spolupracovníkov je dnes hrdý aj na mladú Majku Karabinošovú, ktorá v salóne pracuje necelý rok, od júla 2015. Je prísny a náročný na seba i na svojich pracovníkov. Igorovým snom je otvoriť akadémiu vzdelávania mladých kaderníkov. V blízkej budúcnosti plánuje otvoriť druhú prevádzku v Košiciach. „Naším cieľom je posunúť kvalitu kaderníckej práce neustálym vzdelávaním kaderníkov a tým dopriať zákazníkovi službu šitú na mieru,“ približuje svoje zásady Igor Sedlák.

Súťaž Czech & Slovak Hairdressing Awards vyhlasuje najlepších českých a slovenských kaderníkov, koná sa každé dva roky a hodnotí kadernícku prácu spätne – preto v apríli vyhlásili kaderníkov roku 2015.
Z dôvodu zachovania vysokej úrovne súťaže bude ďalší ročník vyhlásený v roku 2017. Súťaž Kaderník roka vznikla v roku 1985 vo Veľkej Británii. V súčasnosti sa koná vo viacerých krajinách a Slovensko a Česko majú súťaž spoločnú. Súťaž Czech and Slovak Hairdressing Awards zatiaľ len raz v histórii vyhral Slovák ­ Zoltán Takács z Bratislavy (2010).
ZDROJ + FOTO : Silvia Sedláková, Salón Igor Sedlák
Verzia pre tlač
27.04.2016Chystáte sa v lete na dovolenku?


  • áno, už sa na to teším (36%)
  • ešte neviem, rozhodnem sa podľa pandemickej situácie (19%)
  • nie, nebudem riskovať (44%)