Domov AKTUÁLNE > Zo školy

Aj takto sa dá osláviť polročné vysvedčenie

Žiaci „stavali“ snehuliaka, chytali kapra, vyskúšali si svoje zručnosti s kúzlami a nechýbal ani obľúbený „stoličkový“ tanec

Aj takto sa dá osláviť polročné vysvedčenie

HUMENNÉ. Vysvedčenie by malo slúžiť ako ocenenie snahy a motivácia do ďalšieho polroka. Je to zhodnotenie toho, ako je na tom žiak v jednotlivých predmetoch, kde sa mu darí a kde by bolo dobré pridať. Osobitnú pozornosť si zasluhujú prváčikovia, pre ktorých je to prvé väčšie hodnotenie. Bývalo zvykom, že sa táto polročná školská odmena oslavovala dňom voľna, kedy si žiaci mohli troška vydýchnuť a spolu s rodičmi si vychutnať predĺžený víkend.  

V tomto školskom roku to ale takto nebolo, avšak to neznamená, že si žiaci a aj ich učitelia nezaslúžili po polročnej práci aspoň malú odmenu. A tak sa v ZŠ SNP 1 posledný januárový deň stal „polročným zábavným dňom“. Namiesto vyučovania sa žiaci počas celého dopoludnia venovali triednym zábavným aktivitám, ktoré pre nich pripravil šikovný tím školského parlamentu a jednotlivé disciplíny aspoň takto svojím názvom pripomenuli zimné ročné obdobie –  žiaci „stavali“ snehuliaka, chytali kapra, vyskúšali si svoje zručnosti s kúzlami a nechýbal ani obľúbený „stoličkový“ tanec.


V maľovaní na tvár si prišli na svoje malí aj veľkí. Veselú atmosféru dopĺňal tzv. Novoročný jarmok, ktorým sme si pripomenuli už tradičný jarmok vianočný, pretože ho v predvianočnom období prekazila nepríjemná chrípka. Každá trieda si pripravila svoj stánok s pestrými drobnosťami, medzi ktorými si každý našiel niečo pre seba, či svojich blízkych.  

Atmosféru dotvárala veselá hudba a aj živé vystúpenie našich talentovaných harmonikárov z tried IX.B a VIII.A, ktorí svojím harmonikárskym umením sprevádzali žiakov pri plnení jednotlivých zábavných úloh. Veselá atmosféra a živá muzika prilákali v tento deň aj zvedavé očká – škôlkarov – našich budúcich nádejných prvákov. Rovnako ako naši žiaci sa aj malí drobci zapojili do všetkých aktivít a s maľovanými srdiečkami na líčkach odchádzali z našej školy zaiste sa už teraz tešiac na to, že podobnú atmosféru zažijú o rok aj oni, keď dostanú do ruky svoje prvé polročné vysvedčenie. 
 
ZDROJ, FOTO : PaedDr. Ingrid BaránkováVerzia pre tlač
07.02.2023Chystáte sa v lete na dovolenku?


  • áno, už sa na to teším (36%)
  • ešte neviem, rozhodnem sa podľa pandemickej situácie (19%)
  • nie, nebudem riskovať (44%)