Domov AKTUÁLNE > Zo školy

Chcem spoznať tvoju kultúru

Erasmus+ na ZŠ Kudlovská 11 od 23.5. do 27.5. 2022 na tému BE my Guide. I want to know your culture

Chcem spoznať tvoju kultúru

HUMENNÉ. ZŠ Kudlovská privítala počas tretieho májového týždňa svojich partnerov z prebiehajúceho projektu Erasmus+ na tému Buď mojim sprievodcom, chcem spoznať tvoju kultúru. Sme veľmi radi, že sme mohli ukázať aspoň malú časť našej krajiny, naše pekné mesto, našu dobrú školu, naše zvyky a tradície, našu kuchyňu, žiakom a učiteľom z Litvy, Rakúska a Turecka.

Bol to týždeň spoznávania, vytvárania nových priateľstiev a komunikácie v anglickom jazyku.

Prvý deň sme všetkých partnerov privítali v našej škole, tak ako sa na Slovensko patrí. A to nielen chlebom a soľou ale aj paletou veselých ľudových piesní a tancov v podaní mladších žiakov našej školy. Po prehliadke našej školy sme ich zobrali do skanzenu na spoznanie histórie nášho regiónu. Po chutnom obede v školskej jedálni sme sa odobrali spoznávať krajinu, mesto , školu a seba samých prostredníctvom prezentácii pripravených každou krajinou.

V utorok sme navštívili druhé najväčšie mesto Slovenska – Košice a Jasovskú jaskyňu. Pútavé rozprávanie našich sprievodcov dopĺňalo tento pekný výlet.

V stredu naša škola organizovala už tradičný Deň vedy a techniky, ktorého súčasťou boli aj pozvaní študenti a majstri odborného výcviku z SOŠ technickej a polytechnickej. Naši zahraniční hostia si mohli vyskúšať rôzne zadania a úlohy. Poobede navštívili Náučný chodník v Zemplínskych Hámroch.

Vo štvrtok realizovali geocaching v našom meste. Rozdelení do troch skupín hľadali najzaujímavejšie miesta v našom meste. Úlohou bolo sa pri každom mieste odfotiť a zo zozbieraných fotografii vytvárali mapy Humenného. Majálesový večer bol plný zábavy, spevu, tanca, vystúpení nielen našich súčasných ale aj bývalých žiakov, tomboly a na záver vyhlásenie kráľa a kráľovnej plesu, ktorými sa stali Martin Janošov a Sofia Tkáčová.

V piatok sme našich zahraničným partnerom ešte ukázali dominanty nášho mesta, a to Kostol Všetkých Svätých a Humenský Zámok. Chutným obedm v školskej jedálni sme sa s našimi priateľmi rozlúčili, popriali šťastnú cestu a už teraz sa tešíme na opätovné stretnutia.

Výmenné zahraničné pobyty majú pre našich žiakov aj učiteľov veľký význam. Nielen komunikačný prínos ale hlavne priateľstvá, ktoré teraz vznikli a budú sa rozvíjať do budúcna. Nezabudnuteľné chvíle strávené v zahraničí, porovnanie školského systému a motivácia žiakov k učeniu sa anglického jazyka.ZDROJ, FOTO : Mgr. Adriana Janošová


Verzia pre tlač
30.05.2022Chystáte sa v lete na dovolenku?


  • áno, už sa na to teším (36%)
  • ešte neviem, rozhodnem sa podľa pandemickej situácie (19%)
  • nie, nebudem riskovať (44%)