Domov AKTUÁLNE > Zo školy

Euro Pop Contest tentokrát online aj s Dianou Jeňovou

Spomedzi 29 súťažiacich v kategórií do 13 rokov si žiačka SZUŠ Via Arto Diana Jeňová „vyspievala“ SKVELÉ 3. miesto vo svojej kategórii

Euro Pop Contest tentokrát online aj s Dianou Jeňovou

HUMENNÉ. V dňoch 17.-19.12.2021 sa konalo finále speváckej súťaže „Euro Pop Contest“ v Berlíne. Kvôli pandemickej situácii prebiehalo „online“ formou.
 
Zúčastnila sa ho aj žiačka SZUŠ Via Arto Diana Jeňová (spev), ktorá si po úspechu z národného kola v Handlovej ( 1.miesto v kategórii 10-13 rokov) vybojovala miestenku vo veľkom finále v Berlíne.
 
Grandfinále prebiehalo v dvoch kolách. Prvé kolo začalo 17. decembra, kde súťažiaci spievali piesne v národnom jazyku. Ďalší deň pokračovali piesne v anglickom jazyku. Medzinárodná porota zložená z producentov a hudobníkov z Európy hodnotila výkony prezentované formou „online“ videí, ktoré boli zaslané organizátorom tejto prestížnej súťaži. Tí najlepší postúpili do Galafinále, ktoré sa konalo 19.decembra.
 
Spomedzi 29 súťažiacich v kategórií do 13 rokov si žiačka SZUŠ Via Arto Diana Jeňová „vyspievala“ SKVELÉ 3. miesto vo svojej kategórii. Ocenený za „vocal coaching“ bol aj jej učiteľ PaedDr. Lukáš Jeňo DiS.art.
 
Spevácka súťaž „Euro Pop Contest“ patrí k TOP 5 speváckym súťažiam v Európe a je ekvivalentom detského formátu „Eurovízie“.
 
Nesmierne sa tešíme z tohto doposiaľ najväčšieho úspechu v histórii školy v hudobnom odbore a žiačke a jej pedagógovi gratulujeme.
 
AUTOR, FOTO : Kolektív Via Arto

 
Verzia pre tlač
11.01.2022Chystáte sa v lete na dovolenku?


  • áno, už sa na to teším (37%)
  • ešte neviem, rozhodnem sa podľa pandemickej situácie (20%)
  • nie, nebudem riskovať (43%)