Domov AKTUÁLNE > Zo školy

Hrnčiarska zeeška na regionálnej FIRST LEGO League Challenge

Súťaž každoročne približuje oblasť vedy, techniky, inžinierstva, matematiky (STEM) a robotiky prostredníctvom zábavného praktického vzdelávania

Hrnčiarska zeeška na regionálnej FIRST LEGO League Challenge

HUMENNÉ. Žiaci zo záujmového útvaru LEGOROBOTY z CVČ Harmónia pri Základnej škole Hrnčiarskej 13 v Humennom sa zúčastnili na regionálnom kole súťaže FIRST LEGO League Challenge, ktorá každoročne približuje oblasť vedy, techniky, inžinierstva, matematiky (STEM) a robotiky prostredníctvom zábavného praktického vzdelávania.

Účastníci celosvetovo najväčšej súťaže so zameraním na robotiku získajú skúsenosti s riešením reálnych problémov. Kategória Challenge je určená pre deti vo veku od 9 do 16 rokov. Vyzýva ich, aby mysleli ako vedci a technici. Počas každej sezóny tímy pracujú na inovačnom projekte, v ktorom je potrebné preskúmať a vyriešiť problém z praxe. V tomto ročníku bola témou energia budúcnosti SUPERPOWERED. Na súťaži sme získali cenné skúsenosti, otestovali nášho robota a spoznali prácu ďalších tímov. Už teraz sa tešíme sa ďalší ročník tejto zaujímavej súťaže. Napriek tomu, že sa na súťaži zúčastnili prvýkrát a cieľom bolo nabrať skúsenosti, žiaci zo Základnej školy Hrnčiarskej 13 v Humennom výborne reprezentovali nielen školu, ale aj mesto Humenné.

ZDROJ, FOTO : Mgr. Andrea Romanová


Verzia pre tlač
13.02.2023Chystáte sa v lete na dovolenku?


  • áno, už sa na to teším (36%)
  • ešte neviem, rozhodnem sa podľa pandemickej situácie (19%)
  • nie, nebudem riskovať (44%)