Domov AKTUÁLNE > Zo školy

Humenskí gymnazisti cestovali do Turecka

Týždeň v Izmire nám ubehol ako voda, a okrem nových kamarátstiev sme získali aj mnoho vedomostí a skúseností, hlavne v oblasti anglického jazyka, v ktorom sme neprestajne komunikovali

Humenskí gymnazisti cestovali do Turecka

HUMENNÉ. Pri štúdiu na Gymnáziu sv. Jána Zlatoústeho v Humennom sa nám ani len nesnívalo, že vďaka tomu sa jedného dňa dostaneme do Turecka. No nemožné sa stalo možným a v dňoch 5.6. - 12.6.2022 sme sa zúčastnili Erasmus+ mobility v tureckom Izmire. Prvý deň sme strávili v škole Uğur Okullari s našimi hostiteľmi a ich spolužiakmi, kde každá zúčastnená krajina (Slovensko, Poľsko, Španielsko, Turecko) povedala zopár slov o svojej škole v rámci prezentácie a videí. Nasledujúce 3 dni sme spoznávali jedinečné pamiatky kultúrno-historického dedičstva, a to napr. Sirince, Efez, Pergamon alebo dom Panny Márie. Informácie o jednotlivých pamiatkach, ktoré sme sa vďaka fundovaným sprievodcom dozvedeli, nás obohatili a aj ich zásluhou sme si mohli rozšíriť svoje vedomosti a poznatky z histórie.


Posledný deň sme strávili oddychovo, a to na lodi, ktorou sme sa plavili po Egejskom mori blízko mestečka Çeşme. S našimi tureckými priateľmi sme sa večer rozlúčili grilovačkou na školskom dvore.

Týždeň v Izmire nám ubehol ako voda, a okrem nových kamarátstiev sme získali aj mnoho vedomostí a skúseností, hlavne v oblasti anglického jazyka, v ktorom sme neprestajne komunikovali. Sme veľmi vďační za túto príležitosť a tešíme sa na zvyšné mobility projektu - Preserve the Past For the Future v ďalšom školskom roku.

ZDROJ, FOTO : Tamara Žalobínová, IV.B


Verzia pre tlač
12.07.2022Chystáte sa v lete na dovolenku?


  • áno, už sa na to teším (37%)
  • ešte neviem, rozhodnem sa podľa pandemickej situácie (20%)
  • nie, nebudem riskovať (43%)