Domov AKTUÁLNE > Zo školy

Kudlovský jarmok po prestávke znova otvorený

Je to srdcová záležitosť našej školy a sme na túto veľkolepú akciu nesmierne pyšní

Kudlovský jarmok po prestávke znova otvorený

HUMENNÉ. Základná škola Kudlovská 11 v Humennom sa do dvojročnej prestávke spôsobenej pandémiou covidu opäť vrátila k svojej tradícii a to usporiadať už 15. Kudlovský jarmok.

Je to srdcová záležitosť našej školy a sme na túto veľkolepú akciu nesmierne pyšní. V tento deň môžeme v priestoroch našej školy privítať rodičov, starých rodičov, bývalých žiakov a učiteľov a priateľov školy.

Tento rok sme privítali aj zahraničných partnerov z Turecka, Grécka, Španielska a Sicílie, ktorí participujú na projekte Erasmus+ s témou Culture supports education. 

Jarmok začíname kultúrnym programom, ktorý sa nesie v duchu Vianoc, zimy a priania všetkého dobrého do Nového roku.

Predajné stánky ponúkajú na predaj výrobky našich žiakov za pomoci učiteľov, rodičov, starých rodičov. V tvorivých dielňach tradičný remeselníci učili návštevníkov prácu z drevom, zdobenie perníkov, výrobu vianočných oblátok, výroba sviečok zo starých kníh, tkanie na krosnách.

Burza kníh, športové aktivity, vianočný punč pre žiakov dotvárali celkovú atmosféru Kudlovského jarmoku.

Porozprávať sa pri chutnom koláčiku, kávičke alebo čajíku mohli návštevníci v našej tradičnej Vianočnej kaviarničke. Všetko dopadlo na výbornú a s prianím veselých Vianoc a všetkého dobrého v novom roku sa už tešíme na ďalší Kudlovský jarmok.

ZDROJ, FOTO : Mgr. Adriana Janošová
Verzia pre tlač
19.12.2022Chystáte sa v lete na dovolenku?


  • áno, už sa na to teším (37%)
  • ešte neviem, rozhodnem sa podľa pandemickej situácie (20%)
  • nie, nebudem riskovať (43%)