Domov AKTUÁLNE > Zo školy

Pečie celá Kudlovská

Víťazom tejto súťaže sa stali žiaci 8.A. Na druhom mieste sa umiestnili dve triedy 6.A a 5.B a na treťom mieste skončili žiaci 9. B triedy. Všetkým gratulujeme!

Pečie celá Kudlovská

HUMENNÉ. V duchu tejto známej televíznej šou o pečení sa niesol Deň zdravej výživy na našej škole v pondelok 17. 10. 2022.

Žiaci prvého stupňa si najprv upevnili vedomosti o zdravej výžive na prednáške, ktorú viedla pani z Regionálneho úradu v Humennom. Neskôr tieto vedomosti premenili na konkrétne zdravé pochúťky, ktoré si spolu s pani učiteľkami v triede pripravili. V triedach to hýrilo farbami a vôňami, lebo ovocie sa tu pripravovalo na všelijaké spôsoby.

Aj deti so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami prijali výzvu na upečenie zdravého dezertu a spolu s pani asistentkami, špeciálnymi pedagogičkami a sociálnou pedagogičkou si upiekli
muffiny zdobené ovocím. Kuchynka bola plná vanilkovej a škoricovej vône, ale aj detských nadšených tváričiek.

Na druhom stupni už išlo do tuhého. Žiaci si mali za 45 minút pripraviť chutný a zdravý dezert.

Následne dezert vyzdobiť a nachystať si stolovanie. Dezerty hodnotila trojčlenná komisia: pani riaditeľka, pani vedúca jedálne, pani personálna pracovníčka. Treba poznamenať, že rozhodovanie bolo náročné, lebo to bolo neskutočné, čo si žiaci prichystali. Všetko lahodilo oku, ale aj chuťovým pohárikom.

Víťazom tejto súťaže sa stali žiaci 8.A. Na druhom mieste sa umiestnili dve triedy 6.A a 5.B a na treťom mieste skončili žiaci 9. B triedy. Všetkým gratulujeme!


Veľká vďaka patrí všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k tomuto vydarenému dňu.

Veríme, že mnohí z vás zistili, že zdravé môže byť aj chutné.

Do školskej akcie "Deň zdravej výživy" sa zapojili aj naši šikovní žiaci so ŠVVP. Metódy a formy aktivít boli vytvorené tak, aby každý žiak uplatnil svoje schopnosti a danosti v plnej miere. Žiaci pripravovali zdravé dobroty, ktoré sa naozaj vydarili, vyskúšali si matematiku v kuchyni a odprezentovali svoje zdravé jedlá. Aj vedenie školy či samotné pani kuchárky si pochutnali na muffinkách a pochvaľovali si ich. Tento deň sa nám všetkým veľmi páčil.

ZDROJ, FOTO : Mgr.Mária Styrančáková, Inkluzívny tím ZŠ Kudlovská


Verzia pre tlač
09.11.2022Chystáte sa v lete na dovolenku?


  • áno, už sa na to teším (37%)
  • ešte neviem, rozhodnem sa podľa pandemickej situácie (20%)
  • nie, nebudem riskovať (43%)