Domov AKTUÁLNE > Zo školy

Timravina studnička a celoslovenskí víťazi

Potešil nás aj Martin Tomčišák, ktorí sa umiestnil na 3. mieste v I. kategórii. Ondrejovi Popčákovi umiestnenie v III. kategórii tesne ušlo, no aj tak sme hrdí na jeho výkon

Timravina studnička a celoslovenskí víťazi

HUMENNÉ. Každoročne v jeseni sa koná celoslovenské kolo v umeleckom prednese pôvodnej slovenskej prózy, Timravina studnička. V tomto školskom roku sme na celoslovenskom kole nechýbali ani my, Humenčania.

Naše mesto a Základnú školu Hrnčiarsku 13 v Humennom reprezentovali výborní recitátori, víťazi okresného kola, Valéria Vaceľová, Martin Tomčišák a Ondrej Popčák.

Celoslovenské kolo XXV. ročníka súťaže v umeleckom prednese pôvodnej slovenskej prózy TIMRAVINA STUDNIČKA sa konalo 19. 10. 2022 v Lučenci a práve prví dvaja spomínaní recitátori nám spravili obrovskú radosť.

Celoslovenskou víťazkou sa stala Valéria Vaceľová, ktorá získala v II. kategórii získala 1. miesto. Potešil nás aj Martin Tomčišák, ktorí sa umiestnil na 3. mieste v I. kategórii. Ondrejovi Popčákovi umiestnenie v III. kategórii tesne ušlo, no aj tak sme hrdí na jeho výkon.

Teší nás, že naši recitátori sa nestratia ani na celoslovenskej úrovni, kde býva konkurencia už ozaj veľká. Statočne si zmerali sily so žiakmi základných škôl, ale aj základných umeleckých škôl.

Za takýto veľký úspech vďačia svojmu talentu, usilovnosti a snahe napredovať, ale aj obetavému prístupu pedagógov školy. Na tejto ceste ich úspešne vedie najmä pani učiteľka Janka Kurilová, ktorej tiež patrí veľká vďaka.

Všetkým srdečne blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy, ale aj nášho mesta!
ZDROJ, FOTO : Mgr. Jitka FiľováVerzia pre tlač
28.12.2022Chystáte sa v lete na dovolenku?


  • áno, už sa na to teším (36%)
  • ešte neviem, rozhodnem sa podľa pandemickej situácie (19%)
  • nie, nebudem riskovať (44%)