Domov AKTUÁLNE > Zo školy

Usporiadali si Kvetinový majáles

Máj si spájame s láskou, kvitnúcimi čerešňami a vôňou ich kvetov

Usporiadali si Kvetinový majáles
HUMENNÉ. Dňa 25. a 26.5. 2022 sa na Základnej škole, SNP 1, Humenné uskutočnil Kvetinový majáles pre žiakov I. a II. stupňa.

Tak ako je február prepojený Fašiangami a tie sú symbolom zábavy, karnevalových masiek a plesov, tak mesiac máj si spájame s láskou, kvitnúcimi čerešňami a vôňou ich kvetov.

Možno viete a možno nie, že máj nie je len čas lásky, ale aj čas majálesov a tento zvyk spadá do poslednej štvrtiny 19. storočia, kedy v Prešporku, teda v dnešnej Bratislave považovali za svätú povinnosť voči deťom usporiadať majáles.

Preto sme sa aj my v našej škole rozhodli, že po prvýkrát takýmto spôsobom oslávime nielen máj, nielen krásu prebúdzajúceho sa života v tomto ročnom období, ale najmä život v škole. Stretli sme na Majálese, aby sme si oddýchli od každodenných starostí, rodičia od tých rodičovských, učitelia od tých učiteľských no a naši žiaci – od tých žiackych.


V úvode programu sa predstavila tanečná skupina zo Základnej umeleckej školy Via Arto a o tanečnú zábavu sa postaral DJ Gabriolo.

A tak ako vonia za oknami jar, aj nám rozvoniavalo chutné jedlo, ktoré pripravili naše milé pani kuchárky. Po dobrej večeri nás DJ Gabrielo pozval k tancu, ktorý sa striedal
so zábavnými súťažami, fotením a o napätie sa postarali moderátorky losovaním šťastných výhercov pripravenej tomboly.

Preto aj naša školská jedáleň mohla zakvitnúť, no nielen kvetmi, ktoré ju zdobia, ale aj natešenými tvárami žiakov a premenila sa na tanečnú majálesovú sálu.

AUTOR, FOTO : Ing. Katarína Sninčáková, riaditeľka školy Verzia pre tlač
05.06.2022Chystáte sa v lete na dovolenku?


  • áno, už sa na to teším (40%)
  • ešte neviem, rozhodnem sa podľa pandemickej situácie (24%)
  • nie, nebudem riskovať (36%)