Domov AKTUÁLNE > Zo školy

V kalendári Anjel Vianoc 2022 aj práce Humenčanov

...už reálne existuje a pre záujemcov bude prístupný začiatkom nového roka

V kalendári Anjel Vianoc 2022 aj práce Humenčanov

HUMENNÉ. Súkromná základná umelecká škola Kudlovská Humenné vznikla pred 15 rokmi a od začiatku svojej existencie sa profiluje hlavne v hudobnom a tanečnom odbore. Pod jej gesciou pracujú detský folklórny súbor Chemloňáčik a mládežnícky folklórny súbor Chemlon, ktoré nezastupiteľne patria medzi reprezentantov mesta Humenné a celého regiónu.

Od septembra 2021 rady tejto SZUŠ rozšírili žiaci výtvarného odboru, ktorý vedie mladá, talentovaná výtvarníčka Radka Baňacká. Jej meno je v Humennom zatiaľ málo známe, ale v sfére divadla svojou tvorbou upútala pozornosť už počas štúdia na Vysokej škole múzických umení. Je absolventkou odboru bábkarská scénografia a technológia.
 
Svojej pedagogickej práce sa zhostila okamžite a už po niekoľkých mesiacoch sa dostavili výsledky. Žiaci výtvarného odboru sa pod jej vedením zúčastnili súťaže detskej výtvarnej tvorby, ktorú organizovala začiatkom decembra Tatranská galéria v Poprade.
 
Na základe hodnotenia odbornej poroty sa v kategórii kolekcia prác ZUŠ umiestnili na 2. mieste. Výtvarné práce jednotlivých žiakov tvoria kalendár 2022 s názvom Anjel Vianoc, ktorý v týchto dňoch už reálne existuje a pre záujemcov bude prístupný začiatkom nového roka.
 
Z tohto milého úspechu sa v našej škole všetci úprimne tešíme. Veríme, že naša ambícia oživenia bábkarskej tvorby v Humennom sa raz stane realitou. Držte nám palce...

ZDROJ, FOTO : doc. Vladimír Marušin, ArtD., riaditeľ SZUŠ Kudlovská Humenné

 
Verzia pre tlač
30.12.2021Chystáte sa v lete na dovolenku?


  • áno, už sa na to teším (35%)
  • ešte neviem, rozhodnem sa podľa pandemickej situácie (26%)
  • nie, nebudem riskovať (39%)