Domov AKTUÁLNE > Zo školy

Via arto súťažilo v Srbsku

Výsledok: 8x 1.miesto, 4x2.miesto,3x3.miesto, plus získanie nominácií do Španielska a špeciálna cena poroty

Via arto súťažilo v Srbsku

HUMENNÉ. Dňa 13.4.2019 tanečníci SZUŠ Via arto súťažili v srbskom meste KANJIŽA.

Zúčastnili sa medz. súťaže Euro show dance, ktorej predchádzalo súťaženie s medz. účasťou v Košiciach a získanie nominácií na túto prestížnu súťaž.

Vyjadrené číslami: Via arto súťažilo v počte 38 tanečníkov vo veku od 9 do 19rokov.Súťaž prebiehala paralelne v 2 športových halách v počte 350 choreografií. Hodnotila medzinárodná porota v počte 2x5 porotcov.

Výsledok: 8x 1.miesto, 4x2.miesto,3x3.miesto, plus získanie nominácií do Španielska a špeciálna cena poroty.

Medzinárodná porota hodnotila Via arto často najvyššími známkami. Slovami jednej z nich :"Boli ste vážnou konkurenciou."

Súťažili sme s mnohonásobnými Majstrami sveta i Európy, z krajín Srbska, Maďarska, Rumunska, Chorvátska i Slovenska. Vzhliadli sme "profi teamy a profi tanečníkov". Odnášame si nielen krásne zážitky, ale i inšpiráciu a motiváciu do ďalšej práce. Táto súťaž kvalitou výkonov zúčastnených si získala od nás prvenstvo.


Ďakujeme našim tanečníkom za ich skvelé výkony i pedagógom Zuzke Bačovej a Eve Kocúrovej za ich prípravu. Ďakujeme Nike Chripákovej i Majke Riškovej za absolútnu spoluprácu pri realizácii tohto tanečného maratónu;, ktorý trval až do polnoci. Ďakujeme našim rodičom .A špeciálne poďakovanie patrí opäť nášmu riaditeľovi,p. Radovanovi Sekovi za podporu tanečníkov Via arto v súťažení na medz. pôde. Plníme si sny. Tie ďalšie teda v Španielsku. Slovami tanečníkov "Dali sme." A slovami poroty: "Vivat,Via arto."

AUTOR, FOTO : Eva Kocúrová DiS.art

 

Verzia pre tlač
01.05.2019Chystáte sa v lete na dovolenku?


  • áno, už sa na to teším (37%)
  • ešte neviem, rozhodnem sa podľa pandemickej situácie (20%)
  • nie, nebudem riskovať (43%)