Domov OZNÁMENIA > Smútočné

Odišiel človek, Stanislav Rehúš

... a nezostane po ňom prázdno. Navždy si ho budeme pamätať ako toho, čo nevzdal žiaden zápas



... a nezostane po ňom prázdno. Navždy si ho budeme pamätať ako toho, čo nevzdal žiaden zápas



HUMENNÉ - Perfekcionalista, ktorý len opatrne prejavoval svoje emócie. Nikdy sa netešil dopredu, zato potom o to úprimnejšie. Vždy si zachoval chladnú hlavu, i keď išlo do tuhého. Neznížil sa k tomu, k čomu sa znižovali iní. Odišiel človek a nezostane po ňom prázdno. Navždy si ho budeme pamätať ako toho, čo bojoval do konca.



Expredseda správnej rady VK Chemes Humenné Stanislav Rehúš zomrel náhle v noci z utorka, 13. septembra na stredu, 14. septembra.


Správa šokovala všetkých, čo ho poznali.
Ešte pred pár dňami sme sa s ním rozprávali, riešili, plánovali.
Ešte včera... a dnes je všetko inak.

Niektorí si ho budú pamätať ako vždy usmiateho, iní zas napätého, ako dopadne tento zápas.
Bližší priatelia v poslednom období ako smutného a sklamaného, ale vždy pripraveného zabojovať.

Bol prvým mužom humenského volejbalu a aj keď nikdy nebodoval s loptou na palubovke, pevne držal opraty špičkového klubu a úspechy hráčov i potlesk divákov boli vždy aj jeho úspechom a aplauzom.

Ruky zložené na hrudi a uprený pohľad bez náznaku emócie. Až do posledného hvizdu. Tak si ho budem pamätať ja. Aj na naše debaty, keď len tak zavolal a opýtal sa : „Čo si o tom myslíte?“

Chemesácky fans na neho spomína aj takto : „Aj v ťažkých chvíľach, keď sa loď potápala nie vašou zásluhou, ale tých krýs, ktoré volejbal chceli potopiť, zotrvali ste a robili všetko preto, aby humenský šport číslo jeden nezomrel. Aby vypredával športovú halu a robil mestu ako je Humenné radosť. Vybudovali ste špičkový volejbalový klub, s mládežníckou liahňou, krásnym zázemím, super podmienkami a v neposlednom rade prilákali ľudí do hľadiska, kde sa častokrát vytvorila priam fanatická atmosféra. Nikdy ste mi nepovedali nie, keď som vás oslovil v mene fanklubu, že nám niečo treba. Urobíme, vybavíme, doriešime. To bola vaša odpoveď a sľub ste vždy splnili. Nemali ste strach vymeniť trénera počas rozbehnutej sezóny, dotiahnuť tu počas zle začatej sezóny španielského reprezentačného nahrávača. To vás robilo veľkým!“

Stanislav Rehúš v jednom zo svojich posledných rozhovorov pred takmer dvomi rokmi, keď už bolo jasné, že zlatá éra humenského vrcholového volejbalu sa neúprosne končí, na otázku "Čo najcennejšie si z volejbalu odnášate?", odpovedal : 
„Najväčším ocenením mojej práce boli štyri Majstrovské tituly na Slovensku a trikrát víťazstvo v Slovenskom pohári, povedomie o našom klube a meste Humenné v celej Európe. Odnášam si radosť z toho, že sme vychovali úspešných hráčov, k športu sme priviedli deti a mládež a pomohli sme z nich formovať úžasných ľudí. Mám množstvo priateľov, prežili sme výnimočné chvíle a od týchto ľudí som dostal dôveru, ktorú si vážim. Podarilo sa mi spolu s celým tímom vytvoriť rodinu, ku ktorej sa hlásia aj legionári, ktorí už v Humennom nehrajú. Napríklad, keď si teraz naši chlapci vybojovali v Lausanne postup do 16–finále Challenge Cupu, náš bývalý španielsky nahrávač Miguel Angel De Amo bol medzi úplne prvými, kto im gratuloval. Nepretrhol žiadne väzby s chlapcami, sleduje ich napredovanie, o všetko v našom klube sa zaujíma, je s nimi v kontakte. Chlapcov v Lausanne v hľadisku podporili chlapi - Chemkostaváci, ktorí pracujú vo Francúzsku. To všetko sú akty veľkej spolupatričnosti, ušľachtilých ľudských citov, priateľstva, patriotizmu. To je niečo, prečo sa mi to celé oplatilo robiť. Takže, ďakujem každému, s kým som mohol prežiť zlatú éru humenského volejbalu."







MiMa
FOTO : MiMa

Verzia pre tlač
15.09.2016



Chystáte sa v lete na dovolenku?


  • áno, už sa na to teším (36%)
  • ešte neviem, rozhodnem sa podľa pandemickej situácie (19%)
  • nie, nebudem riskovať (44%)