Domov OZNÁMENIA > Smútočné

Odišiel od nás... Dezider BINDAS

Po celý život aj napriek bôľu v duši rozdával úsmevy a dobrú náladuVo veku 85 rokov odišiel vzácny človek,
ktorý po celý život aj napriek bôľu v duši rozdával úsmevy a dobrú náladuDEZIDER BINDAS
/1929 -2014/V pondelok, 15. septembra 2014 vydýchol naposledy...
Prehral boj s chorobou i krížikmi na svojich pleciach...


Povedali o ňom :

"Bol to veselý človek, výborný a spravodlivý šéf a miloval nadovšetko svoju mamu... Nikdy nezabudnem s akou láskou sa o ňu staral a rozprával o nej...", spomína dnes jedna z jeho dávnych spolupracovníčok Marta M. a dodáva : "Bol prísny, ale neuveriteľne ľudský a citlivý. Keď som išla raz na dovolenku do Odesy, s vážnou tvárou mi môj inak vždy usmiaty šéf povedal, že sa nemusím báť. Ak by sa mi náhodou niečo stalo, on sa postará o moju malú dcéru, že si ju adoptuje a veľmi rád. Našťastie, vrátila som sa domov v pohode, ale na ten moment nikdy nezabudnem. A, aj keby to nepovedal, aj tak to bol najlepší šéf na svete."


Napísali o ňom :

V roku 2009 získal Cenu primátora mesta za dlhoročnú činnosť v oblasti rozvoja kultúry v Humennom. Pri tejto príležitosti o ňom napísali toto :
"Kultúrnej činnosti sa venuje od čias svojho pôsobenia v Chemkostave až doposiaľ. V  Závodnom klube Chemkostav začí
nal s bábkovým divadlom, neskôr založil estrádnu skupinu a popritom sa venoval divadlu pre dospelých. V roku 1967 sa zamestnal v Chemlone, kde založil estrádny súbor Vláknar. Viedol bábkový ľudový súbor a krúžok moderných tancov. Popri kultúrnej činnosti bol aj brankárom v bývalom HAC Humenné. Od roku 1978 až do roku 1989, keď odišiel do dôchodku, sa venoval len divadlu. V Klube dôchodcov na Laboreckej ulici od roku 1992 pôsobí ako vedúci hudobno-speváckeho súboru Vandrovnica."


Povedal o sebe :

"Túžil som sa stať učiteľom, možno aj paradoxne som bol celý život ekonómom, ale aj človekom, ktorý bez preháňania miluje, uctieva a aj rozvíja hodnoty duchovné, jazykové, osobnostné hodnoty spoločnosti. Po absolvovaní strednej ekonomickej školy som sa stal vedúcim učtární, okrem toho aj vedúcim voľakedy nazývanej národno-hospodárskej evidencie, ale aj keď sa to nezdá, akoby som sa chcel od čísiel "poľudštiť', chcel som  kultúru... Ale nie, ja som  za
budol, veď som 9 rokov 'chytal' za Humenné, keď som sa ale oženil, manželka mi to zakázala, ale čo už, veď som prichádzal z kultúrnych a športových podujatí tak asi okolo osemnástej, nikdy nie veľmi neskoro. Keď som ukončil kariéru futbalového brankára, bola tu moja veľká láska – ľudia, spev, relax, naše národné tradície, my, ľudia z východného, krásneho, azda aj niekedy zabudnutého kraja, preto je pre nás kultúra ako taká veľmi dôležitá." /Zdroj : korzar.sme.sk/


MiMa
Foto : gakl, korzar.sme.skVerzia pre tlač
16.09.2014Chystáte sa v lete na dovolenku?


  • áno, už sa na to teším (36%)
  • ešte neviem, rozhodnem sa podľa pandemickej situácie (19%)
  • nie, nebudem riskovať (44%)