Domov RELAX > RELAXdnes

Mária Gojdičová : ZA ÚSPECHOM STOJA ĽUDIA

Nominovaná v kategórii Žena roka 2016 okresu HumennéNominovaná v kategórii Žena roka 2016 okresu HumennéHUMENNÉ - Mária Gojdičová, regionálna riaditeľka spoločnosti UNIVERSAL maklérsky dom a.s. v Humennom, vybudovala na zelenej lúke regionálne riaditeľstvo, ktoré je na prvých miestach na Slovensku. Dokázala si vytvoriť nadštandardné vzťahy a stala sa osobnosťou humenského regiónu. Za svoj úspech vďačí trpezlivosti, neustálemu vzdelávaniu, cieľavedomosti, pokore, ale aj podpore rodiny.Príbeh jej úspechu sa začal písať pred trinástimi rokmi - v dobe „čakania na dôchodkovú reformu“ a rozširovania portfólia aj záujmov Universalu. Universal maklérsky dom je už 15 rokov nezávislým sprostredkovateľom finančných služieb. Je jedným z mála, za ktorým nestál zahraničný investor, a ktorého najväčší úspech sa odohral v čase dvoch veľkých finančných kríz. Ako spoločnosť postavenú na silnej sieti maklérov, bol pre Universal od začiatku dôležitý ľudský kapitál a priateľská atmosféra ako súčasť firemnej kultúry.Spoločnosť sa, vďaka Máriinmu rozhodnutiu vstúpiť do tímu, rozrástla o sprostredkovateľov z východného Slovenska, ktorí sa stali významnou súčasťou tímu Universal. Mária vstúpila do Universal u so značnými skúsenosťami z maklérskeho biznisu, ktorému sa venovala popri zamestnaní ekonómky – účtovníčky. Svojou húževnatosťou, systematickou prácou kolegov ale najmä vybudovaním si dobrých vzťahov s kolegami a klientmi, priateľskou atmosférou sa etablovala v oblasti poradenstva. Naučila sa predvídať a vidieť veci z nadhľadu. Vpred ju posúva každé stretnutie, kontakt s ľuďmi, vyriešená situácia či problém klienta. A v uplynulých dňoch bola nominovaná na titul ŽENA ROKA 2016  okresu Humenné.


Prečo ste prišli do Universalu a kedy?
Päť rokov pred príchodom do Universalu som pracovala vo finančníctve a sledovala trendy. Po dlhodobých sedeniach s ,dnes už členom predstavenstva, pánom Marcelom Zeleňákom, ktorý použil tie správne argumenty, medzi ktoré patrila najmä dôveryhodnosť firmy a vysoké tempo jej napredovania, som súhlasila. Bola to pre mňa profesijná , ale aj osobná výzva.

Čo všetko ste sa museli naučiť, keď ste začínali?
Začiatok bol náročný, pretože som začínala prakticky na „zelenej lúke“. Neustále štúdie v oblasti riadenia a neživotného a životného poistenia ma však posúvali vpred. Nápomocné mi bolo aj vedenie Universalu, za čo im veľmi pekne ďakujem. Nakoniec sa nám podarilo vybudovať silný tím ľudí s potenciálom, a zatiaľ si držíme túto pozíciu.

Ako sa Vám podarilo vybudovať pobočku?
Je to dlhodobá práca, štúdie, ale hlavne spolupráca a komunikácia s mojim tímom. Zároveň som otvorená novým projektom, pretože si myslím, že prostredníctvom nových ciest, ktoré prinášajú so sebou tvorivosť, kreativitu a nový impulz, môžeme napredovať.

Ako vyzerá váš tím dnes? Aké sú vzťahy a čím ich dokážete motivovať?
Dnes riadim 25-členný aktívny tím s pobočkami v Snine, Košiciach, Vranove nad Topľou a Humennom. Vzťahy sú na pracovnej, profesionálnej a etickej úrovni, no veľmi rada s nimi zájdem vo voľnom čase aj na kávu alebo nejaký výlet. Motivujem ich cez ich vlastné ciele, a zároveň sú motivovaní aj firmou cez finančno-odmeňovací systém, kreditový systém a spoločné firemné dovolenky.

Prečo ste sa rozhodli pomáhať prostredníctvom nadácie Keď potrebujete pomôcť?
Je to úžasná myšlienka našej agentúrnej riaditeľky pani Kataríny Zeleňákovej, ktorá ako prvá prišla s týmto nápadom. Mňa táto myšlienka oslovila najmä preto, že môžeme pomôcť ľuďom, ktorí to najviac potrebujú.

Čo pre Vás znamená pomáhať ľuďom?
Pomáhať ľuďom pre mňa znamená veľkú česť. Ďakujem Universalu, že prostredníctvom nich sa takýto krásny projekt môže realizovať.

Aký je Váš najväčší pracovný a osobný úspech?
Môj najväčší pracovný úspech je, že som obhájila post najlepší licencovaný „neživotár“. Dvakrát po sebe sme získali prvé miesto v kategórií „najlepšie regionálne riaditeľstvo“ a pobočka v krásnych priestoroch, ktoré prinášajú klientom komfort, ktorý si zaslúžia. Najväčším osobným úspechom je pre mňa určite moja rodina a to, že som si mohla splniť svoje osobné ciele, ktoré boli pred tým zdanlivo nedosiahnuteľné. Moje deti vyrastajú v duchu tejto firmy a ja som veľmi šťastná, že chápu jej vnútorné hodnoty.

Čo by ste poradili ženám, ktoré majú ambície pracovať v rovnakej oblasti?
Je dôležité hlavne nabrať odvahu a nebáť sa. Mať ambície a neriadiť sa vnútorným strachom alebo obavami.

Ako sa Vám darí skĺbiť pracovný a osobný život? Ostáva Vám voľný čas na koníčky?
Osobný a pracovný život sa vám podarí skĺbiť len vtedy, ak sa práca stane vašim koníčkom. Svoju prácu nevnímam ako to, čo musím urobiť, ale to čo chcem. Časom si človek vytvorí aj systém voľného času, aby sa venoval aj oddychu. Práca je síce koníček, ale rada sa venujem mojim dvom krásnym dcéram, trávim čas na našej úžasnej chalupe alebo čítam, a tiež rada cestujem.

Čo sa Vám v Universale páči najviac?
Najviac sa mi páči ako firma napreduje. Je otvorená voči novým myšlienkam a počúva „hlas ľudu“, na základe ktorého potom vytvára nové projekty. V Univesale ľuďom neradíme, ale pomáhame, a v tomto duchu vediem aj naše pobočku. Oceňujem rodinné prostredie firmy a partnerský prístup.
ZDROJ + FOTO : KLUB ZAMESTNANÝCH ŽIEN OO ÚŽS v HUMENNOM
TITULNÉ FOTO : MiMa
Verzia pre tlač
21.05.2016Chystáte sa v lete na dovolenku?


  • áno, už sa na to teším (35%)
  • ešte neviem, rozhodnem sa podľa pandemickej situácie (26%)
  • nie, nebudem riskovať (39%)