Domov AKTUÁLNE > Spoločnosť

Zemplínska šírava otvorí letnú turistickú sezónu

Zemplínska oblastná organizácia cestovného ruchu (ZOOCR) pripravuje v spolupráci s obcou Klokočov otvorenie letnej turistickej sezóny

Zemplínska šírava otvorí letnú turistickú sezónu

MICHALOVCE. Letná turistická sezóna klope na dvere. Otvorenie sa uskutoční už najbližšiu nedeľu 16. júna o 16.00 hod. v stredisku Kamenec, Motel Kamenec. Odomknutie vôd Zemplínskej šíravy na všetky štyri svetové strany sa blíži. Tento rok to bude už 53. ročník, kedy členovia ZOOCR v spolupráci s MDV SR a Košice Región Turizmus pripravili pre domácich a zahraničných návštevníkov bohatý kultúrny program, ktorý určite osloví každú vekovú skupinu.

Počas leta nebudú chýbať už tradičné akcie pre návštevníkov Zemplínskej šíravy. Cieľom všetkých aktivít je pozvať návštevníka na Zemplínsku šíravu, ktorá sa mení na komfortnejšiu, niektoré časti prechádzajú rekonštrukciou, iné sa budujú nanovo, mnohí poskytovatelia služieb prichádzajú s viacerými novinkami.

Otvorenie letnej turistickej sezóny patrí k dôležitým podujatiam v destinácii dolný Zemplín, ktoré podporuje rozvoj cestovného ruchu. Zemplínska oblastná organizácia cestovného ruchu si uvedomuje, že rok 2019 je výzvou pre ďalšie inovácie v cestovnom ruchu, nové atraktivity, podujatia.

Návštevníci sa už teraz môžu tešiť na leto, čaká ich množstvo prekvapení.

Pieskové sochy opäť ožijú na stredisku Kamenec pred hotelom Glamour.

Najväčší party club na východe Slovenska pri slovenskom mori prinesie počas letných prázdnin zábavu, zaujímavé nové podujatia a nezabudnuteľné zážitky v Moteli Kamenec.

V stredisku Kamenec pribudnú nové sociálne zariadenia, sprchy, prezliekarne, šatne, kuchynky, práčovňa a nové parkovacie miesta.

Určite si zaslúžite relax v troch novo otvorených vonkajších relaxačných bazénoch pri penzióne Juliana či v saunovom svete hotela Chemes.

Medvedia hora ponúka pieskové pláže so zavlažovaným trávnikom, prenájom kajakov, kanoí, detské ihriská, rozšírené detské atrakcie a predaj rybárskych lístkov pre revír Zemplínskej šíravy v penzióne Anima.

V mesiacoch júl a august vás pozývame znovu na fakultatívne výlety "Špacirki po okoľici";, spojené s relaxačným pobytom v areáli vodného sveta Thermalpark Šírava, kde pribudlo množstvo nových atrakcií v spoločnej harmónií vášho tela i duše.
Zaujímavé akcie a filmy premietané pod holým nebom v najväčšom prírodnom amfiteátri Lúč na stredisku Hôrka určite nevynechajte.

Atmosféru čarov, kúziel, dobrej zábavy môžete zažiť na Vinianskom jazere a hrade počas Jánskych ohňov nad Šíravou, kde pribudol unikátny dobový šliapací žeriav.

Skúste urobiť niečo pre svoje zdravie, pridajte sa k skupine bežcov počas Klokočovskej 5.

Ochutnať tradičné jedlo – lečo Vás pozývame do neďalekých Veľkých Kapušian alebo pohladkať krásneho koníka na Furmanských pretekoch v Sobranciach.

S kúskom nostalgie buďte súčasťou prehliadky viac ako 90 historických vozidiel počas Zemplín veterán rallye.

Vôňu nablýskaných motoriek si vychutnajte počas spanilej jazdy Motozrazu sveta motocyklov.

Ak chcete spoznať Zemplínsku šíravu aj z vtáčej perspektívy, stačí prísť na Medzinárodné stretnutie paraglidistov.

Poskytovatelia služieb veria, že vyššia kvalita a rozmanitosť ponuky bude mať pozitívnejší rozmer.

Nechajte sa teda zlákať letnou atmosférou, objavte miesto relaxu, zažite dovolenkové príbehy na Šírave.

Tešíme sa na Vašu návštevu.ZDROJ : Iveta Pazičová
FOTO : MiMa
Verzia pre tlač
07.06.2019Ste spokojný/-á s tohtoročným letným počasím?


  • áno, v lete má byť horúco (12%)
  • nie, takéto extrémy neobľubujem (45%)
  • neviem, je mi to jedno (42%)